Kolejny przetarg na budowę sali gimnastycznej dla „Trójki”. Znowu drożej niż miasto wyliczyło

Dziś miejscy urzędnicy otworzyli koperty z ofertami, które złożyły firmy budowlane przystępując do przetargu na budowę sali gimnastycznej dla Szkoły Podstawowej nr 3. Wpłynęły dwie i obie opiewają na kwoty wyższy niż zaplanowało miasto.

To już trzeci przetarg na budowę sali gimnastycznej dla „Trójki”. Tym razem wpłynęły wprawdzie dwie oferty, ale w obu koszt budowy sali jest wyższy niż zaplanowało miasto. Jeden z potencjalnych wykonawców zażądał 6,2 mln zł, drugi jeszcze więcej – 7,2 mln zł. Miasto wyceniło inwestycję na ok. 5 mln zł.   

To kolejne przetargi w których składane oferty przewyższają znacząco wyliczenia miasta. Tak samo było w przypadku promenady na uzdrowiskach i ul. Budowlanej.  W tym drugim przypadku miasto również dziś wybrało jednak firmę, która wykona inwestycję, ale musi dorzucić do swoich pierwotnych szacunków dodatkowe 1,5 mln zł. 

Co teraz? Jak usłyszeliśmy w Urzędzie Miasta, trwa sprawdzanie, czy złożone oferty są poprawne pod względem formalnym. Decyzja czy ogłosić przetarg jeszcze raz czy dołożyć pieniędzy zapadnie prawdopodobnie pod koniec przyszłego tygodnia. 

SP 3 to jedyna już w mieście podstawówka, która nie ma swojej sali gimnastycznej. Dzieci zmuszone są więc korzystać albo z niewielkiej sali znajdującej się za Urzędem Miasta, albo z hali sportowej przy ul. Wąskiej. 

1 Komentarz

Napisz komentarz
  1. 08 października, 23:39 agnesap

    To za Urzedem Miasta, to na pewno nie jest sala…. Nie wiem kto pozwala zeby dzieci w ogole tam przebywaly?!? I znow…na promenade dla Niemcow pieniadze sie znalazly szybko, a nasze dzieci…niech choruja.

    Reply this comment

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend