Miasto wybrało firmę, która za ponad 17 mln zł przebuduje promenadę

Dziś miasto rozstrzygnęło przetarg na przebudowę promenady od kortów tenisowych do Kamiennego Szańca. Wielkiego wyboru nie miało. 

Wpłynęła jedna oferta – od konsorcjum firm, którego liderem jest kołobrzeska firma „PRO-BUD”. Za przebudowę promenady miasto zapłaci dokładnie 17 mln 822 tys. 700 zł. Roboty budowlane mają zakończyć się przed wakacjami 2018 roku. 

Co zostanie zrobione? Przede wszystkim zostanie wymieniona nawierzchnia. Podobnie jak na ul. Rodziewiczówny zostaną ułożone tu płyty granitowe. W parku im. St. Żeromskiego zostanie wybudowana ścieżka rowerowa. Powstaną trzy place zabaw i cztery place postojowe rowerów. Ustawione zostaną ławki – w sumie 120 metrów ławek z oparciami i 102 metry ławek bez oparć. 

Ciekawie zapowiada się fontanna, która zostanie wykonana w płaszczyźnie ciągu pieszo – rowerowego, na wysokości kortów tenisowych. Z tego co udało nam się dowiedzieć ma mieć ok. 40 metrów długości.  Strumienie wody mają wypływać bezpośrednio z płyt granitowych. 

Po wykonaniu tego odcinka zostanie jeszcze trzeci – do hotelu Arka Medical Spa. Zakres prac będzie prawdopodobnie ten sam. Tu też ma powstać m.in. fontanna. Szczegółów ani terminów jednak jeszcze nie znamy.  

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend