Kołobrzescy dzielnicowi zatrzymali mężczyznę podejrzanego o oszustwa „na wnuczka” (wideo)

Kołobrzescy dzielnicowi zatrzymali mężczyznę, który jest podejrzany o oszustwo „na wnuczka” Sprawca wpadł chwilę po tym, jak wyłudził 7 tys. złotych od mieszkanki Kołobrzegu.

Dzięki policjantom, kobieta nie straciła wszystkich oszczędności, a oszukujący w ten sposób znalazły się już za kratkami. Dzisiaj 39-letek został tymczasowo aresztowany przez sąd.

Kołobrzescy dzielnicowi otrzymali sygnał od mieszkańca osiedla Milenium o podejrzanym mężczyźnie, który przed chwilą wziął pieniądze od starszej kobiety. Natychmiast udali się we wskazany rejon i zauważyli opisaną osobę. Po krótkim pościgu zatrzymali 39-latka, mieszkańca Poznania. Mężczyzna miał przy sobie plik z pieniędzmi w kwocie 7 tysięcy złotych. Jak ustalili prowadzący sprawę policjanci kryminalni, chwilę przed zatrzymaniem do 86-letniej kobiety zadzwonił mężczyzna, który powiedział, że jej siostrzeniec potrącił samochodem kobietę i potrzeba jest 30 tysięcy złotych. Kobieta oświadczyła, że ma tylko 7 tysięcy. Rozmówca przystał na tę kwotę i nakazał przekazać pieniądze jego znajomemu. Śledczy podczas prowadzonego postępowania zgromadzili materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie zarzutów oszustwa zatrzymanemu. Dzisiaj został doprowadzony do sądu, który zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na okres 3 miesięcy. Teraz 39 –latkowi grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

2 komentarze

Napisz komentarz
  1. 16 lutego, 17:42 darek

    Pierwsze słyszę o jakimś osiedlu Millenium. Gdzie to jest ?

    Reply this comment
  2. 16 lutego, 18:10 kol78

    ul. okopowa, zapleczna…

    Reply this comment

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend