„Kołobrzescy Razem” komentują planowane zmiany w opłacie uzdrowiskowej, gospodarce odpadami i program in vitro (wideo)

You are currently viewing „Kołobrzescy Razem” komentują planowane zmiany w opłacie uzdrowiskowej, gospodarce odpadami i program in vitro (wideo)

Dziś pół godziny po konferencji klubu PiS bieżącą sytuację w mieście skomentowali również miejscy działacze stowarzyszenia „Kołobrzescy Razem”, czyli środowisko osób powiązanych m.in. z Platformą Obywatelską i Nową Lewicą.

Piotr Lewandowski, przewodniczący Rady Miasta, odniósł się do zmian, które szykują się w poborze opłaty uzdrowiskowej. Przypomnijmy, Regionalna Izba Regionalna zakwestionowała podział opłaty na dwie odrębne stawki – jedną za osoby dorosłe i drugą za dzieci. Taki podział funkcjonuje w Kołobrzegu od ok. 15 lat. Teraz prawdopodobnie trzeba będzie ją uśrednić i wprowadzić jedną dla wszystkich.

–  Uznawaliśmy, że rodziny powinny być preferowane i dzieci powinny mieć tę ulgę. Niestety, teraz jesteśmy zobligowani stanowiskiem RIO,  żeby tę kwestię na najbliższej sesji unormować zgodnie z prawem. – mówi Piotr Lewandowski – Pani prezydent już przygotowuje projekt uchwały na sesję 26 lutego, który spowoduje że będzie ustalona jedna stawka. Klub Kołobrzescy Razem stoi na stanowisku takim, żeby zachować wpływy do budżetu miasta (na tym sam poziomie, czyli w tym roku ok. 17,6 mln zł – dop. red.).

Bogdan Błaszczyk skomentował z kolei zmiany w opłatach za wywóz śmieci, a Artur Dąbkowski odniósł się do podjętej niedawno uchwały o dofinansowaniu zabiegów in vitro.

Więcej w materiale wideo.

Dodaj komentarz