Konkurs na przestrzenny napis „Kołobrzeg” niekoniecznie z serduszkiem zamiast pierwszego „o”

Do 14 kwietnia miasto czeka na projekty przestrzennego napisu „Kołobrzeg”, który ma stanąć na Skwerze im. komandora Stanisława Mieszkowskiego. Ma on być jedną z miejskich atrakcji, na tle której turyści będą robili sobie pamiątkowe zdjęcia.

Urząd Miasta ogłosił konkurs ideowy na zaprojektowanie instalacji plenerowej zawierającej nazwę KOŁOBRZEG zlokalizowanej na Skwerze im. komandora Stanisława Mieszkowskiego w Kołobrzegu. Wysokość instalacji ma mieć maksymalnie trzy metry, szerokość maksymalnie 20 metrów, głębokość do dwóch metrów.

Zwycięzca konkursu otrzyma 20 tys. zł. Na wykonanie całej instalacji według zwycięskiego projektu miasto przeznaczyło 370 tys. zł.

Konkurs jest realizacją zadania zgłoszonego do Kołobrzeskiego Budżetu Obywatelskiego i wybranego do realizacji w 2023 r. Skrócony opis dolączony przez autorów pomysłu do wniosku do KBO brzmi:

Napis będzie umieszczony koło latarni morskiej -skwer zielony. Wytyczne, jakie powinny być zawarte to m.in.: wysokość liter min. 2m, podświetlenie go od wewnątrz źródłem światła LED z możliwością zmiany koloru, konstrukcja każdej litery musi być w formie przestrzennej, odporna na warunki atmosferyczne. Wszystkie litery powinny być osadzone na fundamencie. Powinny być mobilne, aby móc przenieść je w inne miejsce. Pierwszą literę “o” zamieniamy na serduszko.

Projekt po spotkaniu urzędników z wnioskodawcami został nieco zmieniony – teraz nie jest już wymagane, by pierwsze „o” w słowie Kołobrzeg zastąpić serduszkiem. – Nie chcemy ograniczać kreatywności, ani wyobraźni projektantom – usłyszeliśmy w Urzędzie Miasta.

WIZUALIZACJA nr 1 1 1 722x1024 - Konkurs na przestrzenny napis "Kołobrzeg" niekoniecznie z serduszkiem zamiast pierwszego "o"

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend