Kotwica zagra u siebie z R8 Basket AZS Politechnika Kraków

Czas na kolejne sportowe emocje w Kołobrzegu. Już w najbliższą sobotę o 17 podejmiemy na naszym parkiecie zespół, którego ambicje wykraczają daleko poza 1 ligę, zahaczając nawet o europejskie puchary. Mowa tu oczywiście o drużynie  R8 Basket AZS Politechnika Kraków.

Obecna sytuacja w ekipie naszego najbliższego rywala pokazuje, że wielkie fundusze wykładane na zespół nie zawsze równają się wynikowi sportowemu. Drużyna z Krakowa aktualnie zajmuje 4 pozycję w lidze (z 15 zwycięstwami i 6 porażkami), ale piąty Polfarmex Kutno wyprzedza jedynie dzięki rozegraniu większej ilości spotkań.

Zawodników grających w barwach naszego najbliższego rywala nie trzeba nikomu przedstawiać. To w zespole z Krakowa gra najlepszy strzelec ligi Michael Hicks, który jako jedyny w tym sezonie rzuca średnio ponad 20 punktów na mecz, oddaje i trafia najwięcej rzutów z gry (odpowiednio 6.8 średnio trafionych na mecz z 14,8 oddawanych) i jest niekwestionowanym liderem w średniej ilości trafianych rzutów za 3 punkty(3,6 trafionych rzutów za 3 na mecz). Jest również na trzecim miejscu pod względem średniej ilości wymuszanych fauli na mecz (4,57 wymuszonego faula na mecz) Na uwagę zasługuje również duet podkoszowy, czyli Patryk Pełka (piąty w lidze pod względem średniej ilości zbiórek na mecz) i Seid Hajrić (dziewiąty pod względem średniej ilości zbiórek na mecz)

Nasz przeciwnik trzy ostatnie spotkania wygrał ze średnią ponad 19 pkt. i rozpędzony będzie chciał „połknąć” naszą drużynę. Zatrzymanie zawodników z Krakowa nie będzie łatwe, zwłaszcza pod nieobecność kontuzjowanych zawodników, ale w sporcie wszystko jest możliwe. Zobaczymy więc czy na zakończenie tego wyczerpującego tygodnia będziemy mogli cieszyć się z przerwania niechlubnej serii porażek.

„Ciekawostki statystyczne” przed meczem z R8 Basket AZS Politechnika Kraków:

-DANIEL GRUJIĆ POTRZEBUJE 7 PUNKTÓW ABY MIEĆ 400 W BARWACH KOTWIC

PAWEŁ DZIERŻAK POTRZEBUJE 11 ASYST ABY MIEĆ 200 W BARWACH KOTWICY

-PAWEŁ BODYCH POTRZEBUJE 4 ZBIÓREK ABY MIEĆ 50 W BARWACH CZARODZIEJÓW

-SZYMON RDUCH POTRZEBUJE 7 ASYST ABY MIEĆ 50 W BARWACH KOTWICY

-ŁUKASZ BODYCH POTRZEBUJE 15 ZBIÓREK ABY MIEĆ 400 W BARWACH CZARODZIEJÓW

Źródło: Energa Kotwica Kołobrzeg

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend