Liczba kąpielisk w Kołobrzegu wzrosła ponad trzykrotnie. Co się stało? (+wykaz)

Liczba kąpielisk w Kołobrzegu w tym roku wzrosła ponad trzykrotnie – z 3 do 11. Oznacza to m.in. wyższe koszty dla Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, który administruje kołobrzeską plażą. Ale też  większe bezpieczeństwo plażowiczów.

Co roku do 20 maja, rady gmin i miast muszą wydać uchwałę w sprawie sezonu kąpielowego, obejmującego okres między 1 czerwca a 30 września. W Kołobrzegu taki projekt uchwały jest już gotowy. Różni się jednak znacząco od zeszłorocznego.

– Większa liczba kąpielisk wynika ze zmiany prawa wodnego. Wcześniej mieliśmy kąpieliska i tak zwane miejsca wykorzystywane do kąpieli. Teraz są już tylko kąpieliska – wyjaśnia Marta Ostapiec, zastępca dyrektora MOSiR – Musieliśmy więc te miejsca dopisać do listy kąpielisk. To oznacza między innymi wzrost kosztów ich utrzymania, głównie są to koszty osobowe, bo musimy zwiększyć liczbę zatrudnionych ratowników do 4 na kąpieliskach, które rok temu jeszcze nimi nie były. Częściej będzie też badana woda w tych miejscach.

Pierwsze kąpieliska ruszą 23 czerwca. Ratownicy pozostaną na nich do końca sierpnia. Poniżej wykaz kąpielisk w granicach administracyjnych Kołobrzegu.

Kołobrzeg Wschód „Pomnik Zaślubin” – 100 m
Kołobrzeg Wschód „Molo” – 100 m
Kołobrzeg Wschód „Bałtyk” – 90 m
Kołobrzeg Wschód „Baza” – 90 m
Kołobrzeg Wschód „Słoneczko” – 100 m
Kołobrzeg Wschód „Kamienny Szaniec” – 100 m
Kołobrzeg Wschód „Marina Hotel” – 90 m
Kołobrzeg Zachód „Plaża Wojskowa” – 100 m
Kołobrzeg Zachód „Plaża TRM” – 100 m
Kołobrzeg Zachód „Radzikowo” – 100 m
Kołobrzeg „Podczele” – 100 m

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend