Maciej Bejnarowicz nie jest już zastępcą wójta gminy Kołobrzeg. Jest p.o. wójta gminy Rewal

Maciej Bejnarowicz został p.o. wójta gminy Rewal. Kandydaturę zatwierdziła premier Beata Szydło.

Gmina Rewal funkcjonuje bez wójta od początku listopada. Sytuacja tego nadmorskiego samorządu jest skomplikowana. Wójt Robert Skraburski został zawieszony przez prokuratora w pełnieniu swojej funkcji w czerwcu br. Zarzuty pod jego adresem dotyczą między innymi zaciągania przez gminę kredytów w para bankach. Wójt odwołał się od tej decyzji do sądu. Bezskutecznie. We wrześniu premier odwołała go ze stanowiska. Sprawa trafiła do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, a później być może do NSA.

Obowiązki wójta przejęła na ten czas zastępca Skraburskiego Wiolette Brzezińska. Z końcem października poinformowała jednak, że składa rezygnację. W tej sytuacji wojewoda zachodniopomorski wyznaczył osobę, która do czasu wyborów będzie pełniła obowiązki wójta Gminy Rewal. Po szerokich konsultacjach, między innymi z wójtem Gminy Kołobrzeg Włodzimierzem Popiołkiem, wybór padł na Macieja Bejnarowicza, zastępcę wójta gminy Kołobrzeg. Kandydaturę zatwierdziła premier Beata Szydło.

Maciej Bejnarowicz nowy Urząd obejmie niezwłocznie. Co o awansie mówi sam Bejnarowicz?

Po otrzymaniu propozycji, długo i szczegółowo ją rozważałem. Rozmawiałem też z obecnym szefem. Uznałem, że będzie to niezwykle trudne, ale też ambitne i rozwojowe wyzwanie. W Gminie Kołobrzeg udało się osiągnąć bardzo wiele. Zostawiam tu serce i będę wspierał wójta i mieszkańców w realizacji ambitnych zamierzeń! Czas na kolejne wyzwanie. Przed Gminą Rewal poważne zmiany, w zarządzaniu i planowaniu. Pierwszym ważnym krokiem będzie stworzenie budżetu na przyszły rok. Urząd Gminy szybko musi stać się instytucją świadczącą rzetelne usługi na rzecz mieszkańców. Mam nadzieję szybko  rozpoznać potencjał i jego możliwości . Diagnoza sytuacji, bilans, opracowanie i efektywne wdrożenie programu naprawczego w tym zadłużonym samorządzie – to zadanie postawione przede mną. Jestem przekonany, że z odpowiednio nastawionymi współpracownikami osiągniemy ten cel. Zmiany będą  bardziej ewolucyjne niż rewolucyjne. Trzeba jednak natychmiast wyeliminować wszelkie praktyki działania niezgodnego z prawem. Mieszkańcy muszą odzyskać zaufanie do urzędu i włodarzy. Czas na normalność, bezpieczeństwo i zapewnienie perspektyw stabilnego rozwoju”.

Rezygnacja ze stanowiska zastępcy wójta Popiołka ma również konsekwencje dla Gminy Kołobrzeg. Wójt nie podjął jeszcze decyzji w jaki sposób i kto przejmie obowiązki Macieja Bejnarowicza. „Rozumiem sytuację Gminy Rewal. Od długiego czasu obserwujemy ją wszyscy z niepokojem. Decyzja wojewody i premier są szansą dla tego pięknego i wartościowego Regionu na uczciwy i zbilansowany rozwój. Jego mieszkańcy i goście zasługują na to i mogą liczyć na naszą pomoc. Wspieram zatem tę decyzję i myślę, że naszą gminną rzeczywistość szybko dostosujemy do nowej sytuacji” – komentuje wójt Włodzimierz Popiołek.

Źródło: gmina Kołobrzeg

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend