Majówka: „Oda do radości” i „Kołobrzeska piosenka na majówkę”

You are currently viewing Majówka: „Oda do radości” i „Kołobrzeska piosenka na majówkę”

Co roku majówka kojarzyła się wszystkim mieszkańcom z otwarciem miasta dla turystów, imprezami plenerowymi i wydarzeniami kulturalnymi. W tym roku koronawirus nam wszystkim pokrzyżował plany. Również Regionalne Centrum Kultury musiało zmienić swój program wydarzeń i przenieść przynajmniej część ich do Internetu.

„Oda do radości”

Majówkę rozpoczynamy wydarzeniem kulturalnym online „Oda do radości”. Projekt nawiązuje przede wszystkim do potrzeby wolności oraz wiary w ponowne otwarcie naszego uzdrowiska dla polskich turystów oraz mieszkańców. Kołobrzeska Oda do Radości została wykonana przez artystów w najpiękniejszych miejscach naszego miasta.
“Oda do radości” będąca hymnem Unii Europejskiej od lat jest symbolem rozpoczęcia nowej drogi, którą objęły państwa Unii Europejskiej.

Nie bez znaczenia pozostaje wybór poznańskich artystów pod kierownictwem Jakuba Domańskiego. Od lat jesteśmy otwarci dla mieszkańców Poznania, a dziś potrzebujemy bardziej niż zwykle tworzenia wspólnego pomostu turystyki i kultury.
“Kołobrzeska oda do radości” przedstawia artystów w najpiękniejszych miejscach naszego miasta wnosząc optymistyczną energię na majowe i kolejne dni w nasze domy.

Bądźcie z nami, 1 maja w samo południe online! Premierę wideo będzie można oglądać na:

 

“Kołobrzeska piosenka na majówkę”


Kolejny niezwykły projekt muzyczny to przygotowany przez Regionalne Centrum Kultury wraz 11 młodymi artystami naszej kołobrzeskiej sceny cover utworu autorstwa Marka Jackowskiego, wykonywany w latach 90 przez zespół Golden Life “Oprócz błękitnego nieba”.

„Oprócz błękitnego nieba nic nam więcej nie potrzeba…” – każdy z nas ma jakieś swoje „oprócz”, ale wszystkich łączy tęsknota za spokojem, stabilnością, bezpieczeństwem i …spotkaniami z przyjaciółmi. Te właśnie dobra i wartości kojarzymy zwykle właśnie z niebieskim – jednym z naszych ulubionych kolorów. Nieprzypadkowo organizatorzy akcji do wspólnego wykonania wybrali ten właśnie utwór autorstwa Marka Jackowskiego.

– Zapraszamy na wydarzenie wirtualne – wspólne wykonanie przez młodych kołobrzeżan piosenki „Oprócz błękitnego nieba”,
którą planujemy przenieść w świat realny w miarę możliwości, po zniesieniu ograniczeń. – informują pracownicy RCK.

Adam Herbata Herbowski aranżacja, gitara
Thomas Grotto perkusja/vokal
Dariusz Dąbrowski vokal
Michał Starzyński klawisze
Irek Misiak bas
Bartosz Tytus Jasiński gitara
Oliwia Żukowska vokal
Wojciech Sabała vokal
Rafał Kowalkowski vokal
Anastazja Studzińska skrzypce/vokal

Dodaj komentarz