Mariany wychodzą z internetu „na miasto”. Są trzy propozycje lokalizacji zabawnych rzeźb

Wczoraj zebrał się zespół ds. upiększania miasta. Głównym powodem spotkania było zaopiniowanie projektu ustawienia w różnych miejscach Kołobrzegu Marianów, które są doskonale znane internautom.

Od kilku lat sylwetki zabawnych ptaków w różnych, często „ludzkich” sytuacjach, tworzy kołobrzeski grafik, Darek Jakubowski. Jego fotomontaże, których głównym bohaterem jest właśnie mewa Marian, stały się bardzo popularne.  Prace Darka Jakubowskiego doczekały się już nawet kilku wystaw – fotograficzna prezentacja „Profil Mariana” była wystawiana m.in. w Kołobrzegu i Gdyni.

-Przedstawimy pani prezydent trzy propozycje lokalizacji. – mówi Ewa Pełechata, sekretarz miasta. – Przy ratuszu, przy fontannie przy kortach tenisowych i na Bulwarze Szymańskiego.

Figury miałyby mieć ok. 40-60 centymetrów wysokości. Teraz miasto czeka na kosztorys postawienia rzeźb. Miałby je wykonać z brązu Romuald Wiśniewski. Pierwszy z Marianów miałby się pojawić po wakacjach. Prawdopodobnie we wrześniu lub październiku. Z czasem mają dołączać kolejne.

Inicjatywa stworzenia kołobrzeskich rzeźb pojawiła się pod koniec ubiegłego roku. Pomysł poparło w internecie wiele osób.

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend