Miasto będzie musiało sięgnąć głębiej do kieszeni. Firmy nie chcą budować za cenę, którą oferuje

Dziś miejscy urzędnicy otworzyli koperty z ofertami firm budowlanych, które zgłosiły się do kolejnego już przetargu na remont ul. Budowlanej oraz konkursu na przebudowę promenady na Uzdrowiskach, od kortów tenisowych do Kamiennego Szańca.

Wpłynęło po jednej ofercie na każdą z tych miejskich inwestycji. I obie są droższe niż zakładało miasto. Co teraz?

– Za wcześnie by przesądzać o ostatecznej decyzji. Trwa analiza ofert – mówi Michał Kujaczyński, rzecznik Urzędu Miasta.

Jak udało nam się dowiedzieć magistrat nie wyklucza zwiększenia budżetu na wspomniane inwestycje. Zgodę jednak musieliby wcześniej wyrazić radni Rady Miasta. To realny scenariusz, bo to nie pierwsze kłopoty z niedoszacowanymi kosztorysami, a w konsekwencji ze znalezieniem wykonawców miejskich inwestycji. W poprzednim przetargu na remont ul. Budowlanej oferent zaproponował 1,5 mln zł. więcej niż założyli miejscy urzędnicy. Wcześniej ten sam problem dotyczył ul. Gierczak.

Przypomnijmy, remont ulicy Budowlanej przewiduje wykonanie nowej nawierzchni, chodników, parkingów, oświetlenia i całej infrastruktury podziemnej. Jeszcze poważniej wygląda przebudowa promenady na Uzdrowiskach – ma tu powstać ścieżka rowerowa, place zabaw, w sumie ponad dwieście metrów ławek. Główny deptak w tej części miasta ma dostać nawierzchnię z płyt granitowych na wzór tych na ul. Rodziewiczówny. Zaplanowano nawet 40 metrową fontannę. Tak gruntowny lifting promenady został wyceniony na kilkanaście milionów złotych.

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend