Miasto bierze się w końcu za Adabar

To dopiero pierwszy krok, ale ogłaszając zapytanie ofertowe na wykonanie projektu przebudowy wejścia do Adabara i zabytkowych piwnic kawiarni, zbliżamy się w końcu do długo wyczekiwanego remontu zabytkowych piwnic ratusza.

Przypomnijmy: po tym, jak prezydent Kołobrzegu odmówił dzierżawcy Adabara wydania zgody na poddzierżawienie kawiarni, przedsiębiorca poprosił o przedterminowe rozwiązanie umowy. I tak zabytkowy lokal w lutym 2017r. wrócił do miasta. Tyle że w złym stanie technicznym – dach przecieka, ściany trawi wilgoć, farba jest spęcherzona, a sufit „zdobią”  rozległe kolonie grzybów strzępkowych.

Teraz miasto ogłosiło w końcu, że szuka firmy, która na podstawie programu prac konserwatorskich przygotuje projekt budowlany przebudowy wejścia do Adabara i zabytkowych piwnic kawiarni. Remont mógłby zakończyć się pod koniec przyszłego roku. Może pochłonąć nawet 1,5 mln zł.

Po remoncie będzie to miejsce spotkań młodzieży

Po nieudanych próbach zainteresowania dzierżawą Adabara (i jego remontem) prywatnych przedsiębiorców, prezydent Kołobrzegu podjęła decyzję o przekazaniu zabytkowych pomieszczeń do dyspozycji kołobrzeskiej młodzieży. Po remoncie mają się tu odbywać warsztaty, koncerty, wydarzenia artystyczne i spotkania.

– Problemem, z którym najczęściej spotyka się młodzież i który młodzież mi zgłaszała, jest brak miejsca spotkań. – mówiła na początku roku, ogłaszając swoją decyzję w tej sprawie prezydent Kołobrzegu Anna Mieczkowska. – Dlatego podjęłam ostateczną decyzję, że takim miejscem będzie Adabar.

1 Komentarz

Napisz komentarz
  1. 09 lutego, 12:39 bodek

    wreszcie wroci dla mlodzierzy jak dawniej madre slowa prezydent PANI Mieczkowskiej

    Reply this comment

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *

*

Send this to friend