Miasto odsuwa w czasie sześć inwestycji wartych w sumie 168 mln zł. Skarbnik miasta: to urealnienie prognozy

Sześć miejskich inwestycji, które są warte w sumie 168 mln zł, zostanie wykreślonych z Wieloletniej Prognozy Finansowej. Wrócą, kiedy miasto znajdzie dofinansowanie na ich realizację ze źródeł pozabudżetowych miasta.

Fot. Archiwum.

Jest to sześć dużych inwestycji, których miasto raczej nie ma szans sfinansować samodzielnie. Są to: Centrum Koordynacji i Obsługi Kąpieliska, wielopoziomowy parking przy ul. Kamiennej, nowa baza Komunikacji Miejskiej, przebudowa amfiteatru, rewitalizacja parku Fredry i przebudowa ul. Kresowej (Podczele).
Tylko kompleksowa przebudowa amfiteatru szacowana jest na 60 mln zł, a budowa nowej bazy Komunikacji Miejskiej na kolejne 40 mln zł.

Wymienione inwestycje wypadną (zgodę na to musi jeszcze dać Rada Miasta) z Wieloletniej Prognozy Finansowej na lata 2022 – 2027.

-Te zadania obciążają nasze wskaźniki wynikające z artykułu 243 ustawy o Finansach Publicznych w przyszłości uniemożliwiając nam zaciąganie zobowiązań dłużnych na warunkach preferencyjnych, które moglibyśmy zaciągać na przykład w Banku Gospodarstwa Krajowego – informowała podczas posiedzenie jednej z miejskich komisji skarbnik Jolanta Włodarek.

Inwestycje wrócą, kiedy znajdą się na nie pieniądze

Nie oznacza to jednak, że tych sześć dużych inwestycji znika na zawsze – wrócą do WPF kiedy miasto znajdzie na nie pieniądze.

– Będą one wprowadzane z powrotem w miarę pozyskiwania środków finansowych na ich realizacje – dodaje Jolanta Włodarek – Prognoza musi być jednak realna – podkreśla.

1 Komentarz

Napisz komentarz
 1. 27 września, 18:25 Wróbelki

  Gromek budował na potęgę wszystko a Mieczkowska tylko apartamenty.
  Te w porcie jachtowym 🙁
  Tej inwestycji nie wykreślili,
  bo to akurat deweloperzy prywatnie zrobią.
  Tylko działki w porcie miasto sprzeda 🙁

  Reply this comment

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend