Przebudowa odcinka ulicy Armii Krajowej i budowa małego ronda przy ul. Sybiraków przesunięta

Planowany po wakacjach 2021 r. remont ulicy Armii Krajowej wraz z budową małego ronda u zbiegu z ul. Sybiraków, zostanie przesunięty na przyszły rok.

Remont odcinka ul. Armii Krajowej od skrzyżowania z ulicą Dworcową do skrzyżowania z Łopuskiego, miał rozpocząć się po tegorocznych wakacjach. Urząd Miasta przesunął jednak termin realizacji tej szacowanej na ok. 2,9 mln zł inwestycji, ponieważ będzie się starał o dofinansowanie z Polskiego Ładu.

Drugi nabór wniosków rozpocznie się w październiku, a jednym z warunków uzyskania wsparcia finansowego z tego funduszu jest to, że inwestycja się jeszcze nie rozpoczęła. Stąd zwłoka.

Przypomnijmy, że miasto ma już gotowy projekt budowlany remontu 240-metrowego odcinka Armii Krajowej i pozwolenie na budowę.
-Jeżeli inwestycja nie dostanie dofinansowania, wykonamy ją we własnym zakresie – mówi wiceprezydent Kołobrzegu ds. gospodarczych Ewa Pełechata.

1 Komentarz

Napisz komentarz
  1. 27 września, 10:47 Elzbieta

    Nie lepiej zamiast budowac kolejne bezsensowne rondo,po to aby cos budowac,pomyslec o budowie parkingu podziemnego i tzw. Starowke przeznaczyc na duzy z deptak ,bez mozliwosci ruchu kolowego.

    Reply this comment

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend