Miasto znalazło w swoich zasobach mieszkanie dla repatriantów z Ukrainy. Trzyosobowa rodzina osiedli się w Kołobrzegu

You are currently viewing Miasto znalazło w swoich zasobach mieszkanie dla repatriantów z Ukrainy. Trzyosobowa rodzina osiedli się w Kołobrzegu

Miasto Kołobrzeg zobowiązało się zapewnić mieszkanie trzyosobowej rodzinie z Ukrainy, która ma polskie korzenie. Takie zobowiązanie (w formie uchwały) umożliwi jej uzyskanie wizy krajowej w celu repatriacji.

Pani Natalia wraz z córką i matką przebywają obecnie na Ukrainie. Chcą jednak wrócić do Kołobrzegu. Po decyzji miejskich urzędników będą miały do czego – miasto znalazło w swoich zasobach dla nich mieszkanie. Wprawdzie jest ono do remontu, ale tu z pomocą przychodzi rząd – gminy, które zapewnią u siebie mieszkanie dla repatriantów, mogą uzyskać dotację z budżetu państwa. Średnio kwota dotacji w ubiegłym roku wyniosła 180 tys. zł. Znowelizowane przepisy mówią o tym, że dotacja ta może być przeznaczona nie tylko na cele mieszkaniowe, ale także na dofinansowanie innych kosztów ponoszonych przez gminę w związku z osiedleniem się na jej terenie repatrianta i członków jego najbliższej rodziny.

Dodaj komentarz