Miejska biblioteka w reżimie sanitarnym. Wraca „książka na telefon”

You are currently viewing Miejska biblioteka w reżimie sanitarnym. Wraca „książka na telefon”
biblioteka

4 maja wchodzi w życie II etap odmrażania gospodarki. Rząd luzuje kolejne ograniczenia wprowadzone z powodu epidemii koronawirusa. Jednym z nich jest otwarcie bibliotek.

Biblioteki będą jednak funkcjonowały w reżimie sanitarnym. Należy pamiętać o kilku ograniczeniach. Nie będziemy mogli na przykład swobodnie przeglądać książek na półkach.

Wraca za to możliwość wypożyczenia książki na telefon. Wolontariusze, którzy dostarczają seniorom i osobom przechodzącym kwarantannę zakupy spożywcze, teraz będą mogli dostarczyć również zamówiony w bibliotece tytuł.

94 352 27 78 – pod ten numer telefonu można zadzwonić i zamówić książkę, którą następnie dostarczy nam wolontariusz.

Książki można też zamówić online – po zalogowaniu się w zakładce katalogi i wpisaniu numeru karty czytelniczej należy wybrać interesującą nas książkę. Wybrana pozycja będzie już na nas czekała, jeżeli zdecydujemy się wybrać ją w sposób tradycyjny.

Biblioteka przy ul. Frankowskiego od nowego tygodnia będzie czynna w poniedziałki, wtorki i środy w godz. 9-15 oraz w czwartki i piątki w godz. 11.30-18.

Otwarte zostają też filie książnicy przy ul. Brzozowej, Czarneckiego i Arciszewskiego. Czytelnie pozostają nadal zamknięte.
Adres strony internetowej biblioteki: http://biblioteka.kolobrzeg.pl

Dodaj komentarz