Miejska Zieleń przegrała kolejny przetarg. Prezes: Nie powinno być zwolnień pracowników

Urząd Miasta rozstrzygnął przetarg na odbiór odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych w Kołobrzegu. Wygrało konsorcjum firm z Mirosławca, które dało ofertę o prawie dwa miliony niższą od kołobrzeskiej Zieleni Miejskiej. Miasto za odbiór i zagospodarowanie śmieci zapłaci 9 mln 850 tys. zł.

-Jesteśmy firmą komunalną, która zajmuje się nie tylko odpadami. Jej wachlarz działalność jest nieco szerszy niż tylko ich odbiór i zagospodarowanie – mówi prezes Miejskiego Zakładu Zieleni Dróg i Ochrony Środowiska, Zenon Malinowski – Jeżeli nie świadczylibyśmy tej usługi polegającej na odbiorze i zagospodarowaniu odpadów z nieruchomości zamieszkałych w Kołobrzegu to przychody spółki spadną o około 10 procent, ale spadną też w związku z tym koszty. – mówi i dodaje: – W każdym przetargu, który dotyczy czy to odbioru i zagospodarowania odpadów, budowy chodników, utrzymania czystości, zimowego utrzymania dróg, koszenia trawników czy utrzymania zieleni, bo te prace też wykonujemy wskutek zamówień publicznych, zawsze istnieje ryzyko, że spółka taki przetarg może przegrać.

Jednak to nie pierwszy w ostatnim czasie przegrany przetarg przez kołobrzeską „Zieleń”. W marcu spółka straciła kontrakt z gminą Ustronie Morskie. Niższą ofertę (o ponad 2 mln zł) na wywóz śmieci dała firma z Krzywopłotów i to ona będzie opróżniać pojemniki w Ustroniu do 2020r. Z kolei w lipcu kończy się spółce umowa z gminą Gościno. Dziś nie wiemy co postanowi tamtejszy samorząd – czy sam zajmie się gospodarką odpadami czy ogłosi przetarg. Wiadomo za to, że kołobrzeski magistrat lada dzień ogłosi kolejny, duży przetarg. Tym razem na wywóz śmieci z nieruchomości niezamieszkałych na którego przegranie „Zieleń” nie może sobie już pozwolić.

Miejska Zieleń jest dużym zakładem pracy. Na koniec pytamy więc jej prezesa czy dwa przegrane z rzędu przetargi oznaczają zwolnienia. -Zmiany w tym zakresie będą kosmetyczne – zapewnia prezes Malinowski – Wiele prac wykonujemy tylko w sezonie letnim. Prawdopodobnie nie będziemy więc zatrudniać sezonowych pracowników, tylko dokonamy przesunięć w naszej kadrze. Zwolnień nie powinno być.

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend