Miejskie uroczystości z okazji Święta Policji (zdjęcia)

You are currently viewing Miejskie uroczystości z okazji Święta Policji (zdjęcia)

W środę (10 lipca) w sali konferencyjnej Urzędu Miasta w Kołobrzegu odbyła się uroczysta akademia z okazji obchodów Święta Policji.

Święto Policji w Polsce przypada 24 lipca.W tym roku obchodzone jest 100-lecie powołania Policji Państwowej. Z tej okazji w Urzędzie Miasta odbyła się uroczysta akademia z udziałem funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu, zaproszonych gości oraz rodzin policjantów. Uroczystość była okazją do wręczenia odznaczeń i aktów mianowania na wyższe stopnie policyjne oraz wyższe stanowiska służbowe. Komendant Powiatowy Policji mł. insp. Dariusz Hoc wręczył także wyróżnienia dla najlepszych policjantów.

Tradycyjnie w dniu obchodów Święta Policji jeden z funkcjonariuszy otrzymuje od starosty kołobrzeskiego Tomasza Tamborskiego drobny upominek i list gratulacyjny za wzorowe wykonywanie zadań służbowych, profesjonalizm i zaangażowanie na rzecz poprawy bezpieczeństwa na terenie Powiatu Kołobrzeskiego. W tym roku Starosta wyróżnił nagrodą specjalną mł. aps. Krzysztofa Rakowskiego Kontrolera Ogniwa Ruchu Drogowego Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu.

Wśród zaproszonych gości byli m.in.: Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie insp. dr Piotr Ostrowski, Wiceprzewodniczący Rady  Powiatu w Kołobrzegu Antoni Szarmach, Wójtowie oraz przedstawiciele służb mundurowych z terenu powiatu kołobrzeskiego.

Dodaj komentarz