Młodzież zorganizowała szkolne prawybory do parlamentu. W „Koperniku” wygrała lewica

Szkolne prawybory do parlamentu zorganizowane przez uczniów I LO im. M. Kopernika wygrał  Sojusz Lewicy Demokratycznej. Na drugim miejscu znalazła się Koalicja Obywatelska. Podium uzupełniła Konfederacja.

Grupa uczniów I LO im. M. Kopernika zorganizowała prawybory parlamentarne z okazji obchodzonego w szkole Tygodnia Świadomości Obywatelskiej. Głosowanie trwało cztery dni i odbyło się za pomocą ankiet e-dziennika. Wzięło w nim udział 328 uczniów.

Większość młodych (150 osób) oddała swój głos na Sojusz Lewicy Demokratycznej. Na Koalicję  Obywatelską zagłosowało 85 osób. Trzecie miejsce zajęła Konfederacja z 44 głosami. Najmniejszą poparciem wśród głosującej młodzieży „Kopernika” cieszy się Prawo i Sprawiedliwość – na PiS zagłosowało zaledwie 28 osób.

Głównym celem całej akcji było promowanie Tygodnia Świadomości Obywatelskiej. Inicjatorzy poprosili o „niewykorzystywanie wyników prawyborów do agitacji politycznej”.

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *

*

Send this to friend