Molo będzie płatne. To już przesądzone

Wszystko wskazuje na to, że po 15 czerwca wstęp na molo będzie płatny – radni zatwierdzili dziś zmiany w budżecie miasta na 2021 r.

Jedna z nich przewiduje przekazanie 85 tys. zł Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji na wprowadzenie zmian potrzebnych, by uruchomić system poboru opłat.

Wstęp ma być płatny w okresie od 1 maja do 30 września (w tym roku będzie to później, ze względu na przygotowania systemu poboru opłat). Zwolnieni mają być mieszkańcy Kołobrzegu, którzy posiadają Kołobrzeską Kartę Mieszkańca oraz turyści, którzy opłacą opłatę uzdrowiskową.

W celu wprowadzenia opłaty za wstęp na deptak zostały zdemontowane już słupki płatnicze przy bramkach. Zostaną one zmodernizowane tak, by obsługiwać m.in. płatności bezgotówkowe. Dodatkowo przy wejściu na molo pojawi się kasa, którą będzie obsługiwać zatrudniony w tym celu pracownik.

Urzędnicy nie podają dziś ceny biletu. Jednak wyliczyli już szacunkowy dochód – na podstawie danych z 2012 r. kiedy molo było płatne, wpływ z opłaty za wejście na deptak ma wynieść ok. 300 tys. zł za sezon.

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend