Można już składać wnioski do nagrody „Kołobrzeski Pegaz Kultury”

Od dziś można składać wnioski do tegorocznych nagród starosty kołobrzeskiego „Kołobrzeskich Pegazów Kultury”. Swój wniosek może złożyć każdy w Starostwie Powiatowym do 4 maja 2018 roku.

Już po raz ósmy Kołobrzeskie Pegazy Kultury przyznane będą w dwóch kategoriach:  Twórcy Kultury i Animatora Kultury. Tak jak w latach ubiegłym, powędrują w ręce osób, które zasłużyły na nie swoją działalnością. Jednak nie tylko tej Kultury przez duże „K”, ale również kultury nieprofesjonalnej z zakątków naszego powiatu.

Jak co roku chcemy odnaleźć osoby, które na co dzień są niedostrzeżone, czasem nawet nieznane mieszkańcom. Każdy może zgłaszać swoje kandydatury twórcy czy animatora kultury, pod warunkiem zebrania 10 osób, które wniosek poprą lub pisać do redakcji, portali, dziennikarzy działających na terenie miasta i powiatu, by zgłosili wytypowaną przez siebie osobę. – mówi starosta kołobrzeski Tomasz Tamborski – Czekamy na wnioski organizacji i stowarzyszeń działających na terenie powiatu, Radnych Rady Powiatu w Kołobrzegu oraz Radnych gmin Powiatu Kołobrzeskiego. Jeśli znacie Państwo takich działaczy kultury, zgłaszajcie! Niech Powiat Kołobrzeski promuje rodzime talenty! – apeluje.

Nagroda ma na celu docenienie i nobilitację osób działających w sferze kultury w zakresie jej animacji, a także – aktywnej twórczości. Na ogłoszenie werdyktu poczekamy do 12 maja, gdy statuetki Pegaza zostaną wręczone  podczas ósmego Majowego Spotkania z Kulturą. O laureatach zadecyduje specjalnie powołana Kapituła, składająca się, jak co roku, z redaktorów i dziennikarzy działających na terenie Powiatu Kołobrzeskiego.

Przypomnijmy, że w roku 2017 Pegaz w kategorii Animator Kultury powędrował do dwóch osób: Jolanty Wójcik-Oszmaniec i Mariusza Górnisiewicza, zaś w kategorii Twórca Kultury statuetkę odebrała Elżbieta Waszczuk.

Wnioski należy składać w Biurze Podawczym pokój nr 3 w Starostwie Powiatowym do dnia 4 maja br. osobiście lub wysyłając na adres mailowy:promocja@powiat.kolobrzeg.pl

Wszelkie informacje mogą Państwo uzyskać pod nr tel.: 94 35 476 18 wew. 133,191.

Źródło: Starostwo Powiatowe Kołobrzeg (ze zmianami i skrótami redakcji)

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend