Nie ma chętnych na postawienie pawilonów handlowych w dzielnicy uzdrowiskowej Kołobrzegu

Nie ma chętnych na zbudowanie estetycznych pawilonów gastronomiczno-handlowych w strefie uzdrowiskowej Kołobrzegu. Zatem perspektywa na uporządkowanie tej dzielnicy miasta i na intratny biznes dla przyszłych najemców pawilonów, oddala się.

Fot. Marek Augustyniak.

Nikt nie odpowiedział na miejskie ogłoszenie o przetargu na wybudowanie pawilonów gastronomiczno-handlowych, które mają stanąć w strefie „A” Uzdrowiska Kołobrzeg. Przetarg dotyczył budowy 4 pawilonów przy Alei Nadmorskiej (niedaleko pozostałości po Morskim Oku) oraz 2 pawilonów przy ulicy M. Rodziewiczówny (przed wejściem do parku koło kortów tenisowych).

Lekkie, estetyczne konstrukcje miały być wykonane w 180 dni od dnia podpisania umowy. Wiadomo więc już, że nie pojawią się w tym terminie. Urząd Miasta nie poinformował jeszcze, co zrobi w tej sytuacji – prawdopodobnie ogłosi przetarg po raz drugi.

Bez względu na wynik przetargu, trwają prace projektowe nad pawilonami w kolejnych lokalizacjach. Jest ich w sumie ponad 20. Wszystkie obiekty mają stanąć w strefie uzdrowiskowej na odcinku od ośrodka Bałtyk do Kamiennego Szańca i następnie zostać wynajęte w otwartym przetargu.

Pawilony mają zostać wykonane na koszt miasta według projektu, który zwyciężył miejski konkurs (na zdj. pod tekstem)..

pawilon4 2 1 1024x768 - Nie ma chętnych na postawienie pawilonów handlowych w dzielnicy uzdrowiskowej Kołobrzegu

4 komentarze

Napisz komentarz
 1. 11 maja, 15:27 Aleksandra M

  Ale paskudny projekt. Kolejni ludzie chcą zeszpecić miasto. Kto w ogóle przyjmuje takie porażki?! Przecież to jakaś tragedia, do niczego nie pasują te klatki.

  Reply this comment
 2. 11 maja, 18:05 Anonim

  Lekki przestrzenny projekt, jest ok

  Reply this comment
 3. 12 maja, 04:46 Pacjęt

  Biało….kraty…atmosfera jak w szpitalu psychiatrycznym.

  Reply this comment
 4. 12 maja, 21:50 Francik

  To chory projekt. Kto to zatwierdził ? Co to za oszołom, bo nie ma wzmianki… Trzeba wybrać inny, CALOROCZNY projekt z dachem przeciwdeszczowym i przeciwsniegowym, nawet „lekki”. Wtedy będzie to mieć sens.

  Reply this comment

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend