Niedziela, RCK, Poranek Młodego Widza – widowisko „Bleee…”, godz. 11, bilety 8 zł

Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu zaprasza dzieci wraz z rodzicami na kolejny Poranek Młodego Widza. Spotkanie odbędzie się w niedzielę 19 listopada w sali widowiskowej RCK.

O godz. 11 zostanie wystawione widowisko performatywne „Bleee…” wg Maliny Prześlugi. 

Widowisko „Bleee…” powstało w ramach projektu „Lalkarze Czytają”, który realizowany jest przez Wędrowny Teatr Lalek MAŁE MI i przyjaciół lalkarzy z Wrocławia. Inspiracją były mistrzowskie, cykliczne, comiesięczne czytania nowych sztuk Marty Guśniowskiej przez najznakomitszych aktorów Białostockiego Teatru Lalek. W ramach tego projektu lalkarze opracowali 3 tytuły: „Księżniczkę na Ziarku Grochu” wg Marty Guśniowskiej, „Historię pewnego przedmiotu” Wojtyszków oraz „Bleee” Maliny Prześlugi.

Nowatorstwem jest pomysł czytania nie z kartek, a z dużego ekranu zawieszonego nad publicznością. Pozwala to aktorom na jednoczesną animację lalek ilustrujących postaci bohaterów i śmiałe patrzenie publiczności w oczy.

Po spektaklu RCK zaprasza na warsztaty plastyczne oraz zabawy animacyjne, które potrwają do godziny 14:00. Wstęp na zajęcia jest bezpłatny.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Źródło: RCK

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend