Niedziela, RCK, Poranek Młodego Widza/spektakl „Odlot”, godz. 11, bilety 8 zł

Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu zaprasza dzieci wraz z rodzicami na kolejny Poranek Młodego Widza. Spotkanie odbędzie się w niedzielę 12.11.2017 w sali widowiskowej RCK.

O godz. 11 zostanie wystawiony spektakl „Odlot” w wykonaniu Teatru Animacji z Poznania. 

Nanji, a właściwie Fryderyk (a może jednak Nanji?) to młody bocian biały, który przez zrządzenie losu urodził się nie w Europie, a w Afryce. Jest jedynym białym dzieciakiem wśród afrykańskich czarnych bocianów i przez to wszędzie czuje się obco. Ma tylko jedną prawdziwą przyjaciółkę – zwariowaną Fantu, czarną bocianicę. Przy niej zapomina o smutkach, prześcigają się w zabawach i psotach. Jednak nadopiekuńcza mama i przepracowany tata Nanjiego boją się o bezpieczeństwo syna i, w ramach kary za nierozsądne wybryki, zabraniają dzieciom się spotykać. Nanji i Fantu postanawiają więc uciec razem do Europy – wyśnionej ojczyzny Nanjiego, w której jego zdaniem wszystko jest lepsze. Ta długa i pełna przygód wędrówka bocianich dzieciaków pozwoli im spojrzeć na siebie i świat z innej perspektywy. Odkryją, że pięknie jest się różnić, że własnego miejsca nie trzeba szukać „gdzieś”, lecz „przy kimś”. Sztuka w mądry i lekki sposób opowiada o tolerancji, porusza problemy tożsamości narodowej, etnicznej, uwrażliwia na inność i udowadnia, że kolor skóry to tylko kolor skóry i nic więcej.

Preferowany wiek od 5 lat.

Koncepcja, reżyseria, lalki – Janni Younge (RPA)

Tekst, dramaturgia – Malina Prześluga

Muzyka i kierownictwo muzyczne – Michał Łaszewicz

Po spektaklu RCK zaprasza na warsztaty plastyczne oraz zabawy animacyjne, które potrwają do godziny 14. Wstęp na zajęcia jest bezpłatny.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Źródło: RCK

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend