Niedziela, RCK, spektakl „Like Fake. Historia, której nie było”, godz. 19, bilety 40zł/35zł

You are currently viewing Niedziela, RCK, spektakl „Like Fake. Historia, której nie było”, godz. 19, bilety 40zł/35zł

1 marca Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu im. Zbigniewa Herberta zaprasza na spektakl Tomasza Ogonowskiego „Like Fake. Historia, której nie było”. Początek o godz. 19:00. Bilety w cenie 40 zł i ulgowy 35 zł z Kartą Mieszkańca do nabycia w kasie RCK oraz na kupbilecik.pl

Kluczem do zrozumienia sztuki Tomasza Ogonowskiego „Like Fake. Historia, której nie było” w reżyserii Arkadiusza Buszko jest zdanie wypowiadane przez jednego z bohaterów: „Nic nie jest takie, jakim się wydaje”. Przewrotna i osadzona w „sieciowej” współczesności opowieść o ponadczasowej wartości ludzkich uczuć rozgrywa się w świecie dzisiejszych nastolatków. W świecie, w którym królują: wszechobecny internetowy cynizm i zdziczenie obyczajów. Autorzy stawiają podstawowe pytanie: co w życiu jest naprawdę ważne? Czy blichtr, poklask i pieniądze czy też bliskość innego człowieka, szacunek i wyrozumiałość? Niejednoznaczne odpowiedzi mogą być zaskakujące, zarówno dla bohaterów sztuki, jak i dla widzów.

Ogromnym atutem spektaklu jest jego strona wizualno – muzyczna. Za wizualizacje odpowiada Mikołaj Ludwik Szymkowiak, artysta rozpoznawalny i doceniany w całej Polsce, a wyjątkowe i niecodzienne: scenografię i kostiumy przygotowała poznańska Grupa Mixer. Z kolei autorem muzyki jest wybitnie utalentowany koszaliński kompozytor Maciej Osada – Sobczyński.

Spektakl przeznaczony dla widzów od lat 12.
-Reżyseria: Arkadiusz Buszko
-Autor: Tomasz Ogonowski
-Teksty piosenek: Tomasz Ogonowski
-Obsada:
Adrianna Jendroszek
Dominika Mrozowska – Grobelna
Beata Niedziela
Żanetta Gruszczyńska – Ogonowska
Magdalena Zabel
Marcin Borchardt
Karol Donda
Wojciech Kowalski
Wojciech Rogowski

Czas spektaklu: 1 godz.20 minut (bez przerwy)

Dodaj komentarz