Nocowanie.pl: Kołobrzeg liderem w województwie zachodniopomorskim

Jeden z największych serwisów zajmujących się pośrednictwem w znalezieniu noclegu, nocowanie.pl zbadało turystyczne preferencje Polaków w 2017 roku. Dane potwierdzają dominującą pozycję Kołobrzegu.

Polskie morze ciągle jest popularnym kierunkiem podróży i przyciąga turystów nie tylko latem. Wypoczynek nad Bałtykiem wcale nie musi się kojarzyć tylko z opalaniem na plaży, morskimi kąpielami oraz smażoną rybką, lodami i goframi.

Województwo zachodniopomorskie w 2017 roku zajęło trzecie miejsce w kraju pod względem ilości wysłanych zapytań o nocleg. Porównując statystyki z ubiegłego roku, zainteresowanie zachodniopomorskim wśród turystów wzrosło aż o 57%.

Nieprawdą jest, że rejony nad polskim morzem wybierane są tylko w okresie letnim. Miejscowości położone nad Bałtykiem cieszą się popularnością przez cały rok. Turyści wybierają Kołobrzeg, Międzyzdroje czy Mielno głównie ze względu na prozdrowotne właściwości jodu, który najlepiej działa i ma największe stężenie właśnie zimą i wiosną.

TOP 10 miejscowości w zachodniopomorskim

Najbardziej popularny w 2017 roku okazał się Kołobrzeg – zapytania turystów o nocleg w 2017 stanowiły ponad 15% zapytań dla całego województwa. W stosunku do roku poprzedniego miasto odnotowało o 75% zapytań więcej.

Na podium znalazły się jeszcze Międzyzdroje – ponad 10% wszystkich zapytań w województwie i Mielno – 9%. Na kolejnych pozycjach możemy znaleźć Pobierowo, Rewal, Sarbinowo, Ustronie Morskie, Świnoujście, Dziwnów, a listę top 10 zamyka Międzywodzie.

Średni czas pobytu i ceny

Jak wynika z statystyk serwisu nocowanie.pl średni pobyt w województwie zachodniopomorskim liczy 5 dni, w pomorskim 4. Najdłuższe pobyty turyści rezerwują od czerwca do września.

Cenowo najkorzystniej z pierwszej trójki wypadł Kołobrzeg, średnia cena noclegu dla jednej osoby to 47 zł, następnie plasują się Międzyzdroje – średnio ok. 53 zł i Mileno – ok. 55 zł za nocleg.

Stawki te są reprezentatywne dla prywatnych kwater i domków. Tych ofert w serwisie jest najwięcej. Ceny w dużych obiektach takich jak hotele będą się różnić.
Oczywiście ceny uzależnione są od pory roku i standardu obiektu noclegowego w którym chcemy się zatrzymać.

 

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend