Nowa atrakcja turystyczna. Taras w kształcie dziobu łodzi ze szklaną podłogą i żaglem?

Miasto planuje nową atrakcję turystyczną – zejście na plażę z tarasem. Jeden z wariantów platformy widokowej przewiduje m.in. szklaną podłogę i ozdobny detal w formie żagla. Sam taras ma mieć kształt dziobu łodzi.

Nowe zejście z tarasem ma powstać na przedłużeniu ul. Plażowej (w miejscu istniejącego dziś przejścia przez wydmę). Projektantka przygotowała trzy możliwe warianty. Ten przekazany finalnie do realizacji, mają wskazać mieszkańcy dzielnicy Radzikowo i Zachodniej. Propozycje różnią się kształtem tarasu widokowego. Najciekawsza z nich przewiduje budowę tarasu w formie dziobu łodzi ze szklaną podłogą i ozdobnym detalem w kształcie żagla wykonanym ze szkła akrylowego (nietłukącego). Ma on chronić dodatkowo przed wiatrem.
Punkt widokowy wyniesiony będzie na ponad 6 metrów i będzie miał powierzchnię 100 metrów kwadratowych. Horyzont będzie rozciągał się na 270 stopni.

Konstrukcja ma stanowić atrakcję turystyczną, która będzie przyciągać turystów chcących sobie zrobić na przykład pamiątkowe zdjęcie.

Dostać się na taras będzie można na dwa sposoby – schodami i platformą, po której będzie można poruszać się wózkami (na grafice pod tekstem platforma zaznaczona jest wężykiem – nie może być prosta ze względu na przewyższenia). Przy zejściu będą toalety, ławki i stojaki na rowery.

W tym roku powstanie projekt zejścia. Szacowany koszt inwestycji to ok. 2,5-3,5 mln zł. Budowa jest planowana na przyszły rok. Ale jak informowali urzędnicy, projekt będzie musiał jeszcze uzgodnić Urząd Morski w Szczecinie.

-Na etapie prac koncepcyjnych możemy dyskutować o formie, gabarytach, ale pamiętajmy, że będzie decydował Urząd Morski – mówił podczas konsultacji z mieszkańcami w tej sprawie Czesław Stoma z Wydziału Inwestycji i Rozwoju w Urzędzie Miasta – Ta instytucja będzie decydowała o kształcie oraz sposobie przejścia przez wydmę.

Dłużej za to poczekamy na samo dojście do zejścia i tarasu. Jest ono planowane w drugim etapie inwestycji, po wykonaniu tarasu, ponieważ wcześniej pod wydmę będzie musiał wjechać ciężki sprzęt, by wykonać roboty kafarowe, pod pale.

Na grafice trzy warianty zejścia na plażę z tarasem widokowym na przedłużeniu ul. Plażowej. Propozycja C przewiduje platformę w kształcie dziobu łodzi.

taras kolobrzeg - Nowa atrakcja turystyczna. Taras w kształcie dziobu łodzi ze szklaną podłogą i żaglem?


Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend