Nowe zabawki plenerowe trafią w końcu na place zabaw. Sprawdź gdzie i jak zmienią się miejsca zabaw najmłodszych

You are currently viewing Nowe zabawki plenerowe trafią w końcu na place zabaw. Sprawdź gdzie i jak zmienią się miejsca zabaw najmłodszych

Miejski przetarg na dostarczenie i montaż urządzeń zabawowych wygrała firma Buglo z Koszalina. Całkowita wartość umowy to 440 tys. zł brutto. Buglo ma 3 miesiące na jej wykonanie.

„Do trzech razy sztuka” – mówiła dziś podczas podpisania umowy z firmą Buglo prezydent Kołobrzegu. Tyle potrzeba było przetargów, by w końcu znaleźć firmę, która podjęłaby się doposażenia kołobrzeskich placów zabaw.

Umowa na to zadanie została podpisana dzisiaj przez prezydenta Kołobrzegu Annę Mieczkowską i Marcina Solarczyka, prezesa zarządu firmy Buglo z Koszalina. Urządzenia zabawowe zostaną zamontowane na 7 placach (6 z nich zostanie doposażonych, a jeden – przy ul. 1-go Maja i Wolności – powstanie od podstaw). Inwestycje w place zabaw wynikają z zapotrzebowania złożonego zarówno przez samych mieszkańców (np. ul. Waryńskiego i Budowlana), jak i wniosków Zarządów i Rad Osiedli.

To nie koniec modernizacji miejskich placów zabaw. W przygotowaniu są kolejne przetargi. W kolejce czeka m.in. utworzenie placu przy ul. Mieszka 1 (miasto przeznaczyło na ten cel 160 tys. zł), doposażenie placów w szkołach podstawowych za 660 tys. zł oraz place przy przedszkolach nr 1, 6 i 8 i przy Szkole Podstawowej nr 8 za 290 tys. zł. Razem w tym roku magistrat przeznaczył na ten cel blisko 2 mln zł.

Lista placów zabaw ujętych w podpisanej dziś mowie:

Plac przy ul. Unii Lubelskiej (Ogródek Jordanowski)

Karuzela wirująca „grzybek”, karuzela twister i tor przeszkód.

Plac przy ul. Waryńskiego 4

Huśtawka potrójna, zestaw zabawowy (składający się m.in. z wież, drabinki linowej, małej ścianki wspinaczkowej z liną, schodków, zjeżdżalni, sklepiku), trampolina ziemna, karuzela twister, zostanie też wykonana nawierzchnia z płyt gumowych EPDM.

Plac przy ul. Budowlanej

Linarium obrotowe w kształcie stożka, karuzela wirująca „grzybek”, karuzela pionowa. Tu również zostanie wykonana nawierzchnia z płyt gumowych EPDM .

Plac przy ul. Wylotowej 80

Huśtawka poczwórna, karuzela wirująca „grzybek”.

Plac przy ul. Zygmuntowska 3-14

Karuzela wirująca „grzybek”, karuzela pionowa, sprężynowiec z 2 bokami motyw mechaniczny, huśtawka wagowa czteroosobowa.

Plac przy ul. Wąska

Tor przeszkód, linarium obrotowe, karuzela wirująca „grzybek”, sprężynowiec z 2 bokami motyw mechaniczny, sprężynowiec z 2 bokami motyw zwierzęcy.

Plac przy ul. 1 – go Maja i Wolności (nowy plac)

Zestaw zabawowy sześć wież składający się z zjeżdżalni (2 szt.), wieży zadaszonej (5 szt.), wieży niezadaszonej, pomostu tunelowego, podestu kwadratowego (6 szt.), trapu wspinaczkowego pochyłego ze skałkami i z liną, rurką wspinaczkową, pomostu linowego skośnego (2 szt.), zjazdu strażackiego, drabinki łukowo-stalowej, pomostu stałego skośnego (2 szt.), zjazdu z rurek / poręczy stalowych, huśtawka podwójna, sprężynowiec z 2 bokami motyw zwierzęcy i sprężynowiec pojedynczy motyw zwierzęcy.

Dodatkowo zostaną tu zamontowane kosze na odpady z zadaszeniem, dwie ławki z oparciem, ogrodzenie panelowe z furtką systemową oraz tablica z regulaminem korzystania z placu zabaw. Wykonana zostanie również nawierzchnia z płyt gumowych EPDM wraz z obrzeżami z nakładką gumową.

Dodaj komentarz