Obywatel Niemiec myślał, że jest na autostradzie. Przekroczył dozwoloną prędkość o 99 km (wideo)

Kołobrzescy policjanci od początku roku zatrzymali blisko 50 kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość o 50 km na godzinę w terenie zabudowanym. Wszyscy stracili prawo jazdy na 3 miesiące. Ostatni rekordzista przekroczył dozwoloną prędkość o 99 km.

Kilka dni temu policjanci Ogniwa Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu zatrzymali prawo jazdy 54-letniemu obywatelowi Niemiec, który w Kołobrzegu jechał Renault z prędkością 179 km/h. Kierujący przekroczył tym samym dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 99 km na godzinę.

Tłumaczył swoje postępowanie tym, iż myślał, że jest na autostradzie. Mężczyzna oprócz zatrzymanych na 3 miesiące uprawnień do kierowania, został ukarany mandatem oraz punktami karnymi.

Od początku roku blisko 50 kierowców straciło prawo jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości. Po raz kolejny apelujemy o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

-Przypominamy, jak ważna jest jazda z tzw. „prędkością bezpieczną”. Taką, przy której kierujący zachowuje możliwość pełnego panowania nad pojazdem i pozwalającą na odpowiednio szybką reakcję na sytuację zmieniającą się na drodze. – mówią kołobrzescy policjanci. – Nadmierna prędkość może być czynnikiem, który spowoduje, że nie opanujemy w porę prowadzonego pojazdu, co może doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych.

 

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend