Od 1 kwietnia zabiegi zaćmy bez limitów? Kołobrzeski szpital szuka okulisty

Od 1 kwietnia Narodowy Fundusz Zdrowia ma zacząć finansować zabiegi usunięcia zaćmy bez żadnych limitów.  

Fot. zdjęcie ilustracyjne.

Dziś miesięcznie w kołobrzeskiej lecznicy wykonywanych jest ok. 150 zabiegów usunięcia zaćmy. W kolejce na zbieg czeka się nawet 2 lata. Ustawiają się w niej nie tylko kołobrzeżanie, ale też pacjenci z całej Polski, bo oddział okulistyczny naszego szpitala cieszy się dobrą opinią i wielu chce, aby zoperowano mu oczy właśnie w Kołobrzegu.

Teraz jest szansa, by tych zabiegów wykonywanych przy Łopuskiego było jeszcze więcej. Minister zdrowia zapowiedział, że od 1 kwietnia NFZ zacznie finansować zabiegi zaćmy bez limitów – Fundusz zapłaci za tyle operacji, ile szpital zdoła wykonać. Czy skończy się tylko na zapowiedziach, przekonamy się już w najbliższy poniedziałek.

Kołobrzeski szpital jednak oprócz pieniędzy potrzebuje też lekarzy. Lecznica poszukuje właśnie lekarza okulisty z doświadczeniem operacyjnym do pracy w Oddziale Okulistycznym i sali operacyjnej. Dodatkowo szpital przyjmie też lekarza chcącego rozpocząć specjalizację w dziedzinie okulistyki w trybie pozarezydenckim. Jak mówią pracownicy szpitala, bez zwiększenia kadry, nie uda się znacząco zwiększych liczby wykonywanych tu zabiegów. 

Poza zabiegami zaćmy minister zdrowia, Łukasz Szumowski, zdecydował, że bezlimitowo finansowane będą jeszcze badania diagnostyczne – tomografii komputerowej i rezonansu magnetycznego. .

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend