Odbierz list z ZUSu. To ważne

Zachodniopomorski ZUS wysłał ponad 196 tys. listów do płatników składek z informacją o nowym indywidualnym numerze składkowym. Niestety w naszym województwie aż blisko 7 tys. z wysłanych listów nie zostało odebranych.

List zawiera indywidualny numer rachunku składkowego, którego ostatnie cyfry to NIP płatnika. Ponadto jest w nim wyjaśnione, jakie wejdą w życie z początkiem 2018 roku. Od 1 stycznia przedsiębiorca będzie robił tylko jeden przelew miesięcznie na swój rachunek składkowy w ZUS, zamiast trzech albo czterech przelewów. Wpłaty na dotychczasowe rachunki nie będą już przyjmowane.

Przypominamy, że gdy płatnik składek ma zadłużenie, wpłata najpierw pokryje zaległości z odsetkami, a dopiero potem bieżące składki. Ważne zatem, by prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą, którzy mają zadłużenie z tytułu składek i są zgłoszeni do ubezpieczenia chorobowego, do końca roku spłacili zaległości lub zawarli z ZUS układ ratalny. W innym przypadku w 2018 r. mogą nie być objęci ubezpieczeniem chorobowym.

Pamiętajmy, że informacji o naszym indywidualnym numerze rachunku składkowego możemy zasięgnąć w każdej placówce ZUS. Pod adresem internetowym www.eskladka.pl działa wyszukiwarka numerów rachunków składkowych.

 

 

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend