Okradał domki jednorodzinne w dzielnicy zachodniej. Policjanci namierzyli i zatrzymali włamywacza

You are currently viewing Okradał domki jednorodzinne w dzielnicy zachodniej. Policjanci namierzyli i zatrzymali włamywacza

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu zatrzymali sprawcę włamań do domków jednorodzinnych. Przestępstwa, których dopuścił się zatrzymany mężczyzna zagrożone są karą od roku do 10 lat więzienia.

W ostatnich dniach funkcjonariusze otrzymywali zgłoszenia o włamaniach do domków w rejonie dzielnicy zachodniej. Sprawca po pokonaniu zabezpieczeń z wnętrza kradł różne przedmioty pozostawione w domkach. Łupem włamywacza padł m.in. telewizor. Zatrzymany podejrzewany był również o kradzież motoroweru. Wartość strat, jaką wycenili pokrzywdzeni to kwota ponad 2500 zł.

Po przyjęciu zawiadomień od pokrzywdzonych kołobrzescy policjanci rozpoczęli intensywne czynności mające na celu ustalenie sprawcy, jego zatrzymanie oraz wyciągnięcie konsekwencji karnych. Dzięki zabezpieczonym śladom kryminalistycznym mundurowi wytypowali mężczyznę podejrzewanego o dokonanie tych czynów.

W ubiegłym tygodniu policjanci komórki patrolowej zatrzymali 47-letniego mężczyznę, po czym przedstawili mu zarzuty dotyczące dwóch włamań oraz kradzieży.
Wobec mężczyzny Prokuratura Rejonowa w Kołobrzegu zastosowała policyjny dozór. Włamywacz wkrótce stanie przed sądem. Grozi mu kara od roku do 10 lat

Ten post ma jeden komentarz

  1. d

    To jeszcze niech złapią tych z Janisk. Najgorsze jest to robią duże straty , a i tak mało kradną bo mało kto trzyma coś cenniejszego na działce. Miałem 2 włamania u siebie i dosłownie nic nie zabrali ale ile czasu człowiek zmarnował żeby naprawić szkody.

Dodaj komentarz