Opóźnia się remont targowiska. Teraz zmieni się jeszcze jego projekt

Ponowny przetarg na kompleksowy remont miejskiego targowiska przy ul. Trzebiatowskiej zostanie ogłoszony dopiero po nowym roku. Po drodze zasadniczo zmieni się projekt budowalny przebudowy tego największego w Kołobrzegu bazaru.

W sierpniu pierwszy przetarg na remont targowiska zakończył się fiaskiem – jedyna oferta, która wpłynęła opiewała na kwotę 12,8 mln zł, podczas gdy Miejski Zakład Zieleni, Dróg i Ochrony Środowiska (spółka komunalna miasta, która prowadzi inwestycję na zlecenie Urzędu Miasta) był gotowy wydać na ten cel „jedynie” 6 mln zł. Przetarg więc unieważniono.

Co teraz? Jak udało nam się dowiedzieć, nowy przetarg zostanie ogłoszony dopiero na początku 2022 r. W międzyczasie zostanie dokonana korekta istniejącego projektu budowlanego. Będzie ona polegała głównie na szukaniu oszczędności.

Przypomnijmy, że projekt już raz okazał się za drogi i został okrojony. Teraz zmiana ma polegać głównie na tym, że Zieleń Miejska udostępni jednolity projekt pawilonów potencjalnym dzierżawcom, którzy prawdopodobnie będą musieli je wykonać we własnym zakresie.

Natomiast dużą zadaszoną halę z punktami handlowymi i wszystkie prace przy infrastrukturze bazaru (m.in. budowa nowej sieci sanitarnej, oświetlenia, nawierzchni, ogrodzenia, parkingu i budynku socjalnego) weźmie na siebie i sfinansuje spółka.

Oznacza to spore przesunięcie w czasie całej inwestycji – miała się ona rozpocząć jeszcze w tym roku i zakończyć w maju 2022 r.

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend