Ponad 170 osób podpisało się pod protestem przeciwko schronisku dla zwierząt w Korzyścienku

Nie ma chyba nikogo, kto nie uważałby, że bezdomne zwierzaki potrzebują nowego schroniska. To, które funkcjonuje przy 6. Dywizji Piechoty, to zwykła blaszana hala, która nie spełnia żadnych standardów. Jednak gdy pojawia się konkretna lokalizacja pod taki obiekt, z miejsca pojawiają się też protesty.

Wczoraj do Urzędu Miasta dotarła interpelacja radnej Renaty Bączyk ws. lokalizacji schroniska dla bezdomnych zwierząt w Korzyścienku przy ul. Wspólnej. Do pisma radna dołączyła listę ze 173 podpisami mieszkańców Radzikowa, którzy nie chcą tam schroniska dla czworonogów.

-Sprzeciwiają się nie tylko samej lokalizacji, ale i sposobie komunikacji, nie zaproszono ich na konsultacje czy rozmowy, podczas których mogliby zgłosić swoje wątpliwości – napisała w interpelacja radna Brączyk, która jednocześnie prosi prezydent Kołobrzegu o pilne spotkanie z mieszkańcami osiedla Radzikowo.

Przypomnijmy, że to drugie miejsce wskazane przez miasto, gdzie miałoby powstać nowe schronisko dla zwierząt. Wciąż brana jest pod uwagę miejska działka przy ul. 6. Dywizji Piechoty, nad Parsętą. Tu jednak swój sprzeciw zgłosili właściciele pobliskich ogródków działkowych i mieszkańcy Budzistowa, którzy z przytuliskiem sąsiadowali przez rzekę.

Do tematu wrócimy.

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend