Oszuści znowu wydzwaniają i próbują naciągnąć seniorów. Bądźcie czujni!

You are currently viewing Oszuści znowu wydzwaniają i próbują naciągnąć seniorów. Bądźcie czujni!
  • Post category:Info
  • Post comments:1 Komentarz

Po raz kolejny przestrzegamy mieszkańców naszego powiatu, a w szczególności osoby starsze przed działaniem oszustów. – Przestępcy działają pod legendą „na wypadek drogowy”. – informują kołobrzescy policjanci. – Oszuści zaatakowali kilku mieszkańców Ustronia Morskiego, Zieleniewa i Budzistowa.

Na chwilę obecną dzięki czujności i rozwadze żaden z nich nie dał się nabrać. Mundurowi apelują jednak o ostrożność i rozwagę.

-Zwracamy się z apelem, zwłaszcza do osób młodych. – informujmy naszych rodziców i dziadków o tym, że są osoby, które mogą próbować wykorzystać ich życzliwość. – mówią policjanci. –  Powiedzmy im, jak zachować się w sytuacji, kiedy ktoś zadzwoni do nich i będzie prosił o pieniądze. Najlepszym rozwiązaniem w tej sytuacji jest zapewnienie seniorów o tym, że nigdy nie będziemy tego robić za pomocą telefonu, lecz osobiście i co jest ważne, nie będziemy korzystać z pośrednictwa żadnych osób.

Taka „rodzinna” umowa może uchronić osoby starsze przed utratą zbieranych latami oszczędności. Dzisiaj, od rana do mieszkańców powiatu kołobrzeskiego rozdzwoniły się telefony od oszustów, którzy próbowali od nich wyłudzić pieniądze. Niemalże za każdym razem w słuchawce odzywał się kobiecy głos. Rzekoma córka zadzwoniła do starszych osób i twierdziła, że została zatrzymana, gdyż spowodowała wypadek drogowy. Prosiła o pieniądze, by „wyjść za kaucją”.

Na szczęście żaden z mieszkańców nie dał się nabrać oszustom i nie przekazał żądanych pieniędzy. Ich czujność i rozwaga zniechęciły przestępców na tyle, że za każdym razem przerywali połączenie. Kiedy tylko usłyszeli, że ich rozmówcy zamierzają skontaktować się z bliskimi, albo potwierdzić ten fakt na policji szybko urywali rozmowę.

Ten post ma jeden komentarz

  1. Monika

    do mojej cioci wydzwaniali, coś o pakietach takich medycznych mówili oczywiście tymi swoimi technikami marketingowymi; ale to po ileś razy, nachalnie do tego; to i tak że się nie zgodziła tylko mnie poprosiła o sprawdzenie tej firmy Geriamedica; poczytałam w necie to od razu jej odradziłam, bo na na naciąganie to wygląda; ceny takie, że ja bym za taką kwotę to dwa pakiety znalazła w normalnej firmie;

Dodaj komentarz