Parking „poszedł” bez przetargu i od teraz będzie płatny. Przedsiębiorcy pytają jak to możliwe

Największy i dotąd bezpłatny parking w strefie uzdrowiskowej został wydzierżawiony. Od dziś do 15 września będzie nim zarządzać spółka Futurein.

Urząd Miasta za 140 tys. zł wydzierżawił prywatnej spółce parking przy ul. A. Fredry (przy amfiteatrze). Od dziś około 300 miejsc parkingowych będzie płatna. Co ważne, parking został wydzierżawiony bez przetargu.

-Gdybym wiedział, wydzierżawiłbym go od razu. – mówi nam jeden z przedsiębiorców oburzony bezprzetargowym trybem wydzierżawienia parkingu.  – Umiem liczyć i wiem, ile można tu zarobić. To skandal, że nie zostało to podane do publicznej wiadomości, tak żeby każdy miał szansę go wynająć.

Cała kwota należna miastu już wpłynęła na konto magistratu. Jak tłumaczy decyzję urzędników rzecznik Michał Kujaczyński, miasto podjęło decyzję o dzierżawie, gdy pojawił się zainteresowany nią przedsiębiorca.

– Ta umowa pozwoli nam uporządkować ten teren, ponieważ mieliśmy skargi, że parkują tam karawany i campingi i że wylewane są fekalia, informowali nas o tym okoliczni hotelarze. – mówi rzecznik urzędu miasta Michał Kujaczyński. –  Pojawił się chętny, który zobowiązał się do natychmiastowej płatności i stąd decyzja o oddaniu w dzierżawę działki na ten sezon. Nie było przetargu, bo jego organizacja wymaga czasu, a sezon już się rozpoczął. Wszystko jest oczywiście zgodne z przepisami, bo pani prezydent ma prawo do podjęcia decyzji o dzierżawie na okres do trzech lat – dodaje rzecznik.

 

 

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend