Parking wybudowany za pieniądze z festiwalu jest już gotowy. W środę otwarcie i piknik

Parking na osiedlu Podczele przy ul. Lwowskiej jest już gotowy. Został wybudowany dzięki pieniądzom z dzierżawy lotniska w Bagiczu.

Całkowity koszt budowy parkingu to 339 tys. złotych. Ale prawdopodobnie potrzebne mieszkańcom osiedla nowe miejsca parkingowe powstałyby dużo później gdyby nie dzierżawa lotniska pod komercyjną imprezę. Przypomnijmy, w sierpniu odbył się tu międzynarodowy Festiwal „Nagle nad morzem”. Impreza przeprowadziła się tu z Rogowa. Zanim to się jednak stało prezydent Kołobrzegu uzależnił swoją decyzję od zgody mieszkańców Podczela, którzy mimo początkowo wielu wątpliwości taką zgodę wyrazili. W zamian 200 tys. złotych za dzierżawę terenu zostało z góry przeznaczone na budowę właśnie miejsc parkingowych przy ul. Lwowskiej. 

Dziś parking jest już gotowy. Mieszkańcy osiedla i prezydent Kołobrzegu zapraszają w środę na piknik z okazji jego otwarcia. Start godz. 15. Wstęp jest wolny. Szczegóły na plakacie. 

AKTUALIZACJA: Po napisaniu tego artykułu dotarła do nas informacja, że Radni Osiedla podjęli uchwałę by na parking przeznaczyć połowę kwoty wpłaconej przez organizatora, czyli 100 tys. zł. Drugą połowę Osiedle wyda w przyszłym roku na plac z grillem. Miasto „dołożyło” więc do inwestycji więcej. 

podczele - Parking wybudowany za pieniądze z festiwalu jest już gotowy. W środę otwarcie i piknik

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend