Pat w sprawie wyboru drugiego wiceprzewodniczącego Rady Miasta. „Nie będziemy kwiatkiem do kożucha”

Podczas wczorajszej sesji Rady Miasta ponownie nie udało się wybrać drugiego wiceprzewodniczącego Rady. –  Traktujcie nas po partnersku. – apelował do radnych opozycyjnych Piotr Lewandowski z klubu Kołobrzescy Razem. – Nie będziemy kwiatkiem do kożucha.

Na zdjęciu (od lewej) Dariusz Zawadzki, Piotr Lewandowski i Artur Dąbkowski, radni klubu Kołobrzescy Razem.

Pierwszą próbę obsadzenia drugiego fotela w prezydium Rady podjęto na sesji pod koniec listopada. Wczoraj ją ponowiono. Ale ani Kołobrzescy Razem nie zamierzali zmienić swojej pierwszej decyzji, ani dwa opozycyjne kluby  (Obywatelski Kołobrzeg Jacka Woźniaka i PiS), ustąpić. Projekt uchwały w tej sprawie wycofano więc z porządku obrad.

Przypomnijmy, że Kołobrzescy Razem, podczas poprzedniej sesji, zgłosili kandydaturę swojego klubowego kolegi Bogdana Błaszczyka. Kluby OK Jacka Woźniaka i PiS zagłosowały jednak przeciw. Wcześniej sami wskazali, by Kołobrzeskich reprezentował inny radny, Dariusz Zawadzki. Ten się jednak nie zgodził.

– Nie będziemy ponownie wskazywali swojego kandydata do prezydium, bo zrobiliśmy to już wcześniej. – mówił wczoraj Piotr Lewandowski. – Na poprzedniej sesji byliśmy świadkami tego, że państwo w swoistym dyktacie nie zgodziliście się na to, aby nasz przedstawiciel w prezydium Rady był autonomicznie wskazany przez nasz klub.

– Wasz klub nie jest dziś przygotowany do zgłoszenia kandydata na wiceprzewodniczącego, o czym poinformował mnie szef waszego klubu tuż przed sesją. – odpowiedział na te zarzuty Jacek Woźniak, przewodniczący Rady.

Mamy więc pat. Radny Kołobrzeskich, Dariusz Zawadzki w rozmowie z naszym portalem, nie wykluczył, że fotel drugiego wiceprzewodniczącego na dłużej pozostanie pusty.
Jedynym  wiceprzewodniczącym Rady jest dziś Krzysztof Plewko z klubu PiS.

4 komentarze

Napisz komentarz
 1. 22 grudnia, 16:26 ED

  Autor nie bardzo rozumie kto jest „opozycją” w Radzie Miasta mylnie wskazując na Woźniaka i PIS, którzy mają większość w Radzie.

  Cóż, taki jest ten portal nasiąknięty PO wazeliną… aż grubo 🙂

  Reply this comment
  • 22 grudnia, 19:01 Tyga

   Gdzie tu widzisz PO wazelinę? W tekście jest wypowiedź Woźniaka i jeżeli jest jak mówi to akurat plus dla niego, nie dla PO

   Reply this comment
 2. 22 grudnia, 19:33 Sinbad

  To jak to jest PiS i Woźniak mają koalicję czy to dwa mniejszosciowe kluby, bo wszędzie zaprzeczają że mają koalicje

  Reply this comment
 3. 23 grudnia, 12:22 kolo

  pat – srat

  Reply this comment

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend