Czwartek, RCK, „Za horyzontem”/spotkanie „Seszele – Wyspy Szczęśliwe”, godz. 19, wstęp 5 zł

Regionalne Centrum Kultury zaprasza na kolejne spotkanie w ramach podróżniczego cyklu „Za Horyzontem”. Tym razem gościem RCk będzie Małgorzata Dziewięcka, która opowie o Seszelach – Wyspach Szczęśliwych. 

Fragment zatopionego kontynentu Lemurii, olbrzymie żółwie i 45 kg nasionka palm, piraci, haszysz, reggae, rastafarianie i duch komunizmu.

Popularna wiedza o tych wyspach ciepłych mórz, rozpala fantazje o cudowności miesiąca miodowego, o wakacjach życia, o odnowieniu zrutyniałej duszy, czy nasyceniu zmysłów pięknem wszelkich ich form, barw, rytmów i zapachów.

Jak tyrani i dyktatorzy, złodzieje wielkiej skali chowają się po zakątkach świata zacisznych, tak i duch nieludzkich systemów, dziecko umysłu zła skrywa swe istnienie w zacisznych zakątkach świata – na Wyspach Szczęśliwych…

Wykładam geografię. Moje stanowisko pracy jest poważne, moja praca jest odpowiedzialna, bowiem szkole przyszłych nauczycieli szkół średnich, których Seszelom ciągle brak. Ale na co zda się powaga i odpowiedzialność, gdy duch komunizmu żyję na Seszelach i robi swoje…”

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend