Piotr Lewandowski rezygnuje z funkcji przewodniczącego Rady Miasta. Co więcej, oddaje też mandat radnego

Piotr Lewandowski, radny Rady Miasta (obecnie klubu Nowy Kołobrzeg, wcześniej Kołobrzeskich Razem) oraz jej przewodniczący poinformował dziś, że rezygnuje z funkcji w prezydium, co więcej, odda też mandat radnego.

Podczas konferencji Piotr Lewandowski podkreślał wielokrotnie, że decyzję podjął kierując się tylko i wyłącznie powodami osobistymi związanymi z wyprowadzką do innego miasta, gdzie otrzymał atrakcyjną ofertę pracy. Oznacza to, że od 1 października nie będzie też już dyrektorem ds. administracyjnych w Miejskim Zakładzie Zieleni, Dróg i Ochrony Środowiska w Kołobrzegu.

W związku ze swoją decyzją Piotr Lewandowski zwoła nadzwyczajną sesję Rady Miasta (prawdopodobnie 17 września), podczas której zostaną dokonane zmiany. Na funkcję przewodniczącego RM rekomenduje Bogdana Błaszczyka.

Złożenie mandatu radnego przez Lewandowskiego oznacza, że w jego miejsce „wejdzie” kolejna osoba z najlepszym wynikiem uzyskanym podczas wyborów samorządowych w 2018 r. Jest to Anna Mazurek, naczelniczka Wydziału Edukacji i Kultury w Starostwie Powiatowym. Dziś jeszcze nie wiemy, czy przyjmie mandat.

Decyzja Lewandowskiego niesie ze sobą jeszcze jedną konsekwencję – po jego odejściu skurczy się skład klubu Nowy Kołobrzeg – z 5 radnych do 4.

Więcej w materiale wideo.

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend