Płatne parkowanie po nowemu. Co ma się zmienić?

Miejscy urzędnicy przygotowali nowy podział miasta na strefy płatnego parkowania. Po zmianie mają być tylko dwie. Zmienią się też niektóre opłaty.

Jeżeli zmiany zaakceptują radni Rady Miasta od wakacji miałyby obowiązywać dwie strefy płatnego parkowania : „A” które obejmowałaby dzielnicę uzdrowiskową, port, ul. Arciszewskiego i Plażową. Druga strefa („B”) pokrywałaby się z granicami śródmieścia.

Co nowego więc szykują nam miejscy urzędnicy? Opłaty będą obowiązywać przez cały rok, a w sezonie letnim o trzy godziny dłużej niż do tej pory. Będą pobierane w dni robocze, od poniedziałku do piątku od godz. 9 do 18. Od 1 maja do 30 września, za parkowanie będzie trzeba płacić od 9 do 21.

W strefie „A” zapłacimy: za pierwsze 30 min – 2 zł, jedna godzina – 3,90 zł; 2 godziny – 4,60 zł; 3 godz. – 5,50 zł i każda następna godzina – 3,90 zł.
W strefie B za 30 minut zapłacimy 1,50 zł, za godzinę 2,50 zł, za dwie godziny 3 zł, za cztery 3,60 i za każdą następną godzinę 2,50 zł.

30-dniowy abonament będzie kosztował 250 zł, ale z Kołobrzeską Kartą Mieszkańca zapłacimy znacząco mniej, bo tylko 60 zł. Wzrośnie kara za brak biletu parkingowego – z 50 zł do 250 zł.

Miasto liczy, że proponowane zmiany z jednej strony zwiększą rotację na miejscach postojowych, a z drugiej zniechęcą kierowców do wjeżdżania do dzielnicy uzdrowiskowej.

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *

*

Send this to friend