Podwyżki w trzech miejskich spółkach. W Zieleni Miejskiej wciąż trwają rozmowy ze związkowcami

You are currently viewing Podwyżki w trzech miejskich spółkach. W Zieleni Miejskiej wciąż trwają rozmowy ze związkowcami
  • Post category:Info
  • Post comments:0 Komentarzy

Prezesi trzech miejskich spółek zapowiedzieli dziś podczas konferencji podwyżki wynagrodzeń. Do porozumienia w sprawie wzrostu płac ze związkami zawodowymi nie doszło jak na razie w Zieleni Miejskiej.

Na zdjęciu od lewej Paweł Hryciów (Miejskie Wodociągi i Kanalizacja), Andrzej Olichwiruk (Miejska Energetyka Cieplna),  Zenon Malinowski (Miejski Zakład Zieleni Dróg i Ochrony Środowiska) i Jan Warchoł (Komunikacja Miejska).

W Miejskich Wodociągach i Kanalizacji wynagrodzenia wzrosną od 1 października i w przyszłym roku. W sumie o ok. 500 zł brutto. Podobnie w Miejskiej Energetyce Cieplnej, gdzie pensje mają pójść w górę od 1 października tego roku o 300 zł brutto, a od kwietnia 2020r. o 200 zł.

W Komunikacji Miejskiej w tym roku podwyżka ma wynieść 500 zł brutto z wyrównaniem od 1 lipca.

Z kolei propozycja prezesa Miejskiego Zakładu Zieleni Dróg i Ochrony Środowiska to wzrost płac od 1 grudnia 2019r. o 200 zł i w przyszłym roku (prawdopodobnie od 1 maja) również o 200 zł. Zarząd Związków Zawodowych odrzucił jednak tę propozycję.

Więcej w naszym materiale wideo poniżej.

Dodaj komentarz