Policja będzie znakować rowery. Za darmo

Skradziony, a oznakowany wcześniej rower (lub inna wartościowa rzecz) w razie odnalezienia jest łatwy do identyfikacji. A często widok takiego kodu identyfikacyjnego zniechęca złodziei do sięgnięcia po cudzą własność.

Od 2 maja 2019 roku Komenda Powiatowa Policji w Kołobrzegu zaprasza wszystkich chętnych właśnie do znakowania przedmiotów wartościowych, a w szczególności rowerów. Znakowanie polega na wygrawerowaniu specjalnym przyrządem oznaczenia składającego się z liter i cyfr.

Głównym celem akcji znakowania jest możliwość identyfikacji właściciela w przypadku odzyskania skradzionego roweru, a tym samym ograniczenie zjawiska kradzieży  poprzez nanoszenie cech identyfikacyjnych na rowery.
Znakowanie rowerów możliwe jest w każdy czwartek w Komendzie Powiatowej Policji w Kołobrzegu w godzinach 12:00-14:00. W przypadku znakowania większej ilości rowerów niezbędne jest wcześniejsze umówienie się telefoniczne na numer 94 35 33 535.
Każda osoba chcąca oznakować swój przedmiot powinna posiadać przy sobie dowód osobisty oraz dowód zakupu np. paragon lub umowa kupna – sprzedaży.

1 Komentarz

Napisz komentarz
  1. 30 kwietnia, 13:34 Kilo

    Znakowanie pożyteczna sprawa, choć niestety odbywa się to mega nieprofesjonalnie. Wyobraźcie sobie , że macie rower za 2, 3 może 4 i więcej tysi. Super Alu rama, a tu pan policjant ryje w niej drżącą ręką cyferki zwykłą grawerką jak dentysta w zębie.
    Tak znakowano mój rower kilka lat temu. Dobrze, że rower wiekowy, rama stalowa, szkoda nie było aż taka bardzo.
    A może technika poszła do przodu i już tak się nie robi ?

    Reply this comment

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend