Policja podsumowała akcję „Sunrise 2019”. Zatrzymano blisko 100 osób

You are currently viewing Policja podsumowała akcję „Sunrise 2019”. Zatrzymano blisko 100 osób

Za nami siedemnasty festiwal muzyki elektronicznej „SUNRISE FESTIVAL 2019”, który od 19 lipca 2019 odbywał się w Podczelu. Dziś zakończyła się także policyjna akcja „SUNRISE 2019”, której celem było zapewnienie bezpieczeństwa oraz porządku publicznego mieszkańcom i osobom odwiedzającym w tym czasie powiat kołobrzeski.

W ramach prowadzonej akcji patrole drogówki czuwały nad bezpieczeństwem oraz dbały o zapewnienie płynności ruchu na drogach dojazdowych do Podczela. W związku z akcją „SUNRISE 2019” zatrzymano ponad 8o osób. Większość z nich posiadała przy sobie środki odurzające, głównie była to amfetamina, marihuana, ecstasy.

Mundurowi zabezpieczyli łącznie ponad 160 gramów narkotyków. W trakcie działań policjanci ujawnili 5 nietrzeźwych kierujących, 6 osób prowadzących pojazd pod wpływem działania środków odurzających. Funkcjonariusze ujawnili także 2 osoby poszukiwane, które ukrywały się przed wymiarem sprawiedliwości. Mundurowi wystawili 41 mandatów karnych za popełnione wykroczenia.

Zabezpieczenie tak dużej imprezy wymagało zaangażowania sporych sił. W tym roku nad zapewnieniem bezpieczeństwa i porządku publicznego podczas imprezy „SUNRISE FESTIVAL 2019” czuwało ponad 200 policjantów różnych pionów. Zachodniopomorskich funkcjonariuszy wspierali także funkcjonariusze z innych podmiotów jak Straż Graniczna, Żandarmeria Wojskowa, Straż Miejska czy też Służba Celno- Skarbowa.

Fot. KPP Kołobrzeg

Dodaj komentarz