Miasto wybrało firmę, która wybuduje nowe przedszkole przy ul. Radomskiej

You are currently viewing Miasto wybrało firmę, która wybuduje nowe przedszkole przy ul. Radomskiej

Miasto wybrało firmę, która za nieco ponad 6,5 mln zł wybuduje zupełnie nowe przedszkole przy ul. Radomskiej. Obiekt ma być gotowy na 25 sierpnia 2020r.

Przez ostatnie lata miasto użyczało budynek przy Radomskiej 22A Społecznemu Towarzystwu Oświatowemu, które prowadziło tu przedszkole. 9 czerwca 2018r. rozwiązało jednak umowę. Powód? Budynek nie spełniał wymagań stawianych m.in. przez straż pożarną i wymagał kosztownego remontu.

– Zakładaliśmy, że to będzie mały remoncik, ale jak przejęliśmy budynek, to się okazało, że jest to obiekt sprzed 50 lat, nieprzystający do obecnych czasów. To jest budynek piętrowy, są tam wąskie klatki, a na pewno marzeniem wszystkich jest, by wybudować nowoczesne przedszkole na jednym poziomie.  – mówił wówczas były już dziś prezydent Kołobrzegu, Janusz Gromek. – Realizacja w starym wydaniu (remont – dop. red.), a wyburzenie i postawienie nowego budynku, to są podobne koszty. Zrobimy to więc raz, a dobrze.

Właśnie poznaliśmy wynik przetargu nieograniczonego „zaprojektuj i wybuduj” na tę inwestycję. Wpłynęło pięć ofert. Miasto wybrało WP – Werema Paweł z Kołobrzegu z partnerem Skitech Jakub Skibiński, również z Kołobrzegu. Miasto za wybudowanie parterowego budynku o łącznej powierzchni użytkowej 1231 m kw zapłaci 6,564 mln zł.

Nowe miejskie przedszkole przy Radomskiej 22A będzie miało numer 4. Miejsce znajdzie tu ok. 150 dzieci.

Dodaj komentarz