Policja przestrzega przed oszustwami „na wymianę waluty”

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu ostrzegają przed oszustami, którzy próbują wyłudzić pieniądze. Na terenie powiatu kołobrzeskiego odnotowano przypadek tzw. oszustwa „na wymianę waluty”. Ofiarą tego procederu pada z reguły personel urzędów pocztowych, recepcji hoteli i punktów kasowych.

Oszust najczęściej prosi pracownika o wymianę kilku banknotów najczęściej 500 euro. Kiedy obsługa chce wypłacić w złotówkach i wydaje pliki banknotów, klient nagle się rozmyśla. Głośno domaga się wymiany euro na dolary. W czasie zamieszania pieniądze są zabierane.

Dopiero po kilku chwilach osoby orientują się, że zostały oszukane, a z kasy zniknęła spora suma pieniędzy. Pracownik jest przekonany, że cały czas widzi wydane przez siebie pieniądze i nie podejrzewała próby oszustwa.

Dokonane taką metodą wyłudzenie odnotowali wczoraj policjanci z Kołobrzegu w jednym z hoteli. W ostatnich dniach również w podobny sposób oszukani zostali pracownicy Urzędów Pocztowych w miejscowościach nadmorskich naszego województwa.

Funkcjonariusze apelują o rozsądek i ostrożność.

– Jeżeli już chcemy wymienić lub rozmienić komuś pieniądze, dokładnie przeliczmy otrzymaną kwotę. – mówią funkcjonariusze.

Policja przypomina też, że w przypadku przestępstwa oszustwa jego wartość nie ma znaczenia w kontekście prawnej kwalifikacji czynu.

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *

*

Send this to friend