Policjanci uczyli udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej

Kołobrzescy policjanci spotkali się z Kołobrzeskimi „Amazonkami”. Celem tych spotkań było utrwalenie wiedzy na temat udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Jest to kolejne spotkanie z członkiniami stowarzyszenia. Kołobrzescy policjanci, którzy na co dzień pełnią służbę w Ogniwie Patrolowo-Interwencyjnym spotkali się z członkiniami Stowarzyszenia Amazonek w Kołobrzegu. Podczas wykładów mundurowi przypomnieli, jak należy prawidłowo udzielać pierwszej pomocy.

Uczestniczki warsztatów uczyły się wzywania służb ratunkowych, przekazywania ważnych informacji na temat poszkodowanego i miejsca zdarzenia. Poznały sposoby sprawdzania przytomności i udzielenia pierwszej pomocy w różnych sytuacjach. „Amazonki” miały także możliwość przećwiczenia resuscytacji na fantomach.

Znajomość zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej jest niezwykle potrzebna. Dlatego, tak bardzo ważne jest uczenie w każdym wieku. Wszyscy powinniśmy wiedzieć, jak ratować ludzkie życie – ponieważ jest ono najważniejsze.

policja - Policjanci uczyli udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej

policja kolobrzeg - Policjanci uczyli udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend