Policjanci zarekwirowali podróbki ubrań, butów i galanterii warte 160 tys. zł

You are currently viewing Policjanci zarekwirowali podróbki ubrań, butów i galanterii warte 160 tys. zł
  • Post category:Info
  • Post comments:0 Komentarzy

Policjanci z Zespołu do Walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu zabezpieczyli podrobioną odzież, obuwie i galanterię. Wartość wszystkich przedmiotów wyceniono na kwotę około 160 tysięcy złotych. Właścicielom podrobionych towarów grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Zespołu PG skontrolowali wytypowane punkty sprzedaży w Kołobrzegu przy ul. Reymonta. Mundurowym towarzyszyli funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej oraz przedstawiciel producentów znanych marek, który wskazywał wyroby bezprawnie oznaczone zastrzeżonymi znakami towarowymi. 

Łącznie policjanci zabezpieczyli kilkaset sztuk odzieży, obuwia i galanterii oznaczonych nielegalnie znakami renomowanych firm, które były sprzedawane za dużo niższą cenę niż oryginalne produkty.

Wartość tych podrobionych przedmiotów oszacowano na nie mniej niż 160 tysięcy złotych. Towar został zabezpieczony, a właściciele punktów w wieku 40 i 55 lat wkrótce usłyszą zarzuty.

Zgodnie z Ustawą Prawo Własności Przemysłowej za wprowadzanie do obrotu przedmiotów z zastrzeżonymi i podrobionymi znakami towarowymi grozi do 5 lat pozbawienia wolności.
Kołobrzescy policjanci od lat współpracują z przedstawicielami znanych firm w celu wyeliminowania handlowców oferujących do sprzedaży podrobione towary.

Dodaj komentarz