Policyjne działania w pow. kołobrzeskim wymierzone w nielegalne wyścigi samochodowe

Na terenie powiatu kołobrzeskiego trwały policyjne działania mające na celu przeciwdziałanie nielegalnym wyścigom samochodowym. Dzięki działaniom funkcjonariuszy, na drogach powiatu było bezpiecznie. Policjanci na kilkudziesięciu kierowców nałożyli mandaty karne oraz zatrzymali 15 dowodów rejestracyjnych.

W związku z prowadzonymi działaniami praca policjantów skupiła się na niedopuszczeniu do organizowania nielegalnych wyścigów oraz na zdecydowanym reagowaniu na próby naruszenia prawa. Podczas kontroli aut funkcjonariusze zawsze zwracają uwagę na ich stan techniczny, poziom hałasu, emisję spalin, obowiązkowe wyposażenie oraz ewentualne niezgodne z przepisami zmiany techniczne w pojazdach.
Tylko podczas weekendowych działań mundurowi ujawnili 71 wykroczeń drogowych, zatrzymali 15 dowodów rejestracyjnych, zastosowali 46 postępowania mandatowe, oraz zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących.

– Ostrzegamy, uliczne wyścigi są nielegalne a branie w nich udziału to świadome stwarzanie zagrożenia dla siebie i innych. Może to prowadzić do przestępstwa – mówią funkcjonariusze – Takie postępowanie to igranie ze zdrowiem i życiem własnym oraz innych użytkowników dróg. Zachęcamy tych, którzy chcą spróbować swoich sił w szybkiej jeździe autem, aby robili to w wyznaczonych miejscach.

2 komentarze

Napisz komentarz
  1. 04 sierpnia, 01:16 Anonim

    Proszę podać choć jedno wyznaczone miejsce.

    Reply this comment
  2. 04 sierpnia, 17:28 Szofer

    Wyznaczone miejsca??? Czyli które i gdzie???

    Reply this comment

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend