Powstaną dwa zespoły do spraw związanych z budową w Kołobrzegu oceanarium. Koszt jego budowy to, bagatela, ok. 650 mln zł

W urzędzie miasta mają powstać dwa zespoły, które mają negocjować z prywatną firmą warunki budowy w Kołobrzegu przy ul. Wschodniej tzw. obiektu spędzania czasu wolnego, czyli oceanarium z wieloma funkcjami dodatkowymi takimi jak sklepy, centrum kongresowe, czy dość kontrowersyjny pomysł budowy hotelu.  Będą to zespół urbanistyczno-architektoniczny i ekonomiczno-prawny.

Fot. Zdjęcie ilustracyjne

Jak podkreślała dziś wiceprezydent ds. gospodarczych, Monika Foremna-Pilarska, cały czas jesteśmy w fazie etapu, gdzie miasto nie ponosi żadnych kosztów planowanej inwestycji. Dopiero wypracowana przez wybraną w miejskim konkursie firmę, która ma postawić ten obiekt, koncepcja biznesowa pozwoli na podjęcie decyzji o tym, czy przystąpimy do tego projektu, czy nie. Firma PFI Future tę koncepcję biznesową wraz z koncepcją architektoniczną ma przedstawić do 15 kwietnia.

Decyzja o przystąpieniu do projektu niesie za sobą ogromne zobowiązania finansowe. Koszt budowy  takiego obiektu to kwota ok. 650 mln zł.

Więcej o wątpliwościach dotyczących budowy oceanarium pisaliśmy tu: Plany budowy oceanarium. Entuzjazm coraz bardziej ustępuje miejsca wątpliwościom

 

1 Komentarz

Napisz komentarz
  1. 05 lutego, 01:25 Derek

    Oby się udało fajnie zrealizować te Marzenie inwestycyjne. Kołobrzeg naprawdę potrzebuje tego.

    Reply this comment

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend